Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik ha kiveszem a...

Mi történik ha kiveszem a gyári légszűrőt a mérőegységgel?

Figyelt kérdés

Egy bmw316 e36-ról van szó.

Szerintetek baj ha kivesszük a gyári légszűrőt a légtömegmérővel,ami ugye csatlakozik a computerhez?

Sportos direktszűrőt tennék bele de ennek akadálya a gyári légszűrő,mert annak ugye szögletes zárt doboza van ami folytatódik a légtömegmérővel.A direktszűrőt pedig csak ezek kiiktatásával tudnám elhelyezni a hely miatt is + a csatlakozó csővég miatt is.

Köszi a tanácsokat+válaszokat előre is.


2010. szept. 27. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerinted a légtömegmérő nem kell az autónak?

Menni fog az autó, vészüzemben légtömegmérő nélkül is, de kiszámíthatatlan hogyan, magas fogyasztás, csökkent teljesítmény, bármi előfordulhat.

Légtömegmérő nem nélkülözhető alkatrész.

2010. szept. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A légtömegmérő kiiktatása után a motor vagy be sem indul vagy - ahogy előttem is írták - valami kényszerüzemben erőlködik. A légtömegmérőből tudja ugyanis az ECU, hogy mennyi levegő érkezik a hengerekbe, ezen információ nélkül kicsit nehézkesen tudja a befecskendezést és a gyújtást beállítani. Vagyis inkább sehogy.

Ha mindenáron direktszűrőre vágysz, akkor valahogy építsd be mögé a légtömegmérőt és érdeklődd meg, hogy milyen módosítást igényel (pl. korrekciós ellenállás), hogy a direktszűrő miatt megváltozott áramlási tulajdonságok mellett is értelmezhető jelet adjon. Lehet, hogy erre semmi szükség, de vannak rendszerek, ahol már ennyi változásnál is korrigálni kell egyes szenzorokat, hogy ne vaduljanak meg.

2010. szept. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos válaszokat,igazából nem jártam utána alaposan csak gondoltam rá,hogy egy direktszűrővel gázgyorsítóval+utcai sportkipufogóval elérhetek valami szép hangzást a kocsin.Nem ilyen majom hörgésre gondolok persze mert azt utálom amikor a hülyegyerekek szétbarmolják a kocsit aztán hörög-búg de ereje az nincs.Azért is vettem műbizonylatos cuccokat hozzá mert az nem gagyi (nem sufnituning).Direktszűrőm még nincs de nagy módosításokat nem is akarok,csak valami kellemes hangot de azt is csak úgy,hogy nem változik a kocsi teljesítménye nagy mértékben.

Köszi a véleményeket még egyszer.

2010. szept. 27. 23:58
 4/4 anonim ***** válasza:
a direkt szűrőt rakhatod a légtömegmérő elé is.
2010. szept. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!