Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvásárlásnál be tudom...

Autóvásárlásnál be tudom biztosítani magam valahogy, hogy ne verjenek át, ha rossz az autó?

Figyelt kérdés

Egy tfsi motoros, dsg váltós sportautót fogok vásárolni, viszont szervízbe nem tudok elmenni átvizsgálásra, mert mire végzek a munkahelyemen, minden bezár.


Így egy próbakör után fogom megvenni az autót.

A tulaj őszintének tűnik és plusz papírt is hajlandó írni, hogy nincs rejtett hibája, nem eszi a vizet, olajat, dsg váltó is gondmentes, törve, fényezve nem volt.


Mit írjak bele, hogy a lehető legjobban védjem magam?

Illetve az adásvételi aljára a megjegyzés rovatba?


Szeretném, ha esetleg valamit eltitkolt, vagy gond van az autóval, tudjak mihez nyúlni, ha javítani kell, vagy visszavásárolni.


Jogilag a magánszemély is vállal garanciát, de a valóságban ez hogyan van?

Valami jó tippet szívesen elfogadok!


2022. okt. 30. 08:39
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Azért csodát ne várj, használt autót veszel. Szerelővel nézesd át alaposan.
2022. okt. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Inkább a gyártóval írass ilyen papírt, ne a szerencsétlen tulajjal, főleg, hogy sportautó, tfsi motor....én még egy új autóra se töltenék ki semmit pluszban eladóként.

Az esetek nagy többségében nem eltitkolt hibákról van szó, hanem az autó egy guruló típushiba.

Sokan úgy adnak el autót hibátlannak, hogy azt se tudják, valójában pl hengerfejtömítést kellene cserélni.

2022. okt. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%

Ha ennyire fontos ez az autó, és hogy azonnal megvedd, kiveszel egy nap szabit.

De vannak olyan cégek is, akik házhoz mennek átvizsgálásra.

És az hogy most nincs baja, nem jelenti azt hogy később sem lesz, nem tudod magad bebiztosítani, hiszen használt autóról beszélünk.

2022. okt. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A legbiztosabb ha elolvasod az adásvételit, hogy olyat ne írj alá hogy az általános garanciáról is lemondasz és tudsz róla hogy egy roncs az autó.
2022. okt. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

DSG váltó, tfsi egy "sportautó van" (azért "" mert én ilyen kombinációt nem ismerek, a GTI meg az A5 van, meg esetleg az RS Oktavia de azok inkább sportos autók, de nem sportautók) ezek az alkatrészek amik egy sima passatban is hamar tönkre mennek, hát akkor egy sportos autóban amit esetleg nem kímélték?!


Itt ha az eladó nem ver át, ugyis át leszel vágva gyárilag, ha meg mindkettő átver akkor nagyon zsebbenyúló lessz a történet.

2022. okt. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!