Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 500-600k Ft környékén már...

500-600k Ft környékén már érdemes ford focus mk1 autót venni?

Figyelt kérdés

1.6 benzin ferdehátút szeretnék. Nézegetem a hirdetéseket és lehet kapni ennyiért, ami kívülről úgynézki hogy nem rohad.

Szoktak lenni szép darabok (képek alapján). Ezek a hirdetések max 1 napig vannak fenn. Most nem is tudnék linkelni olyat, ami jónak tűnik. De pár naponta kerülnek fel laikus számára ígéretes darabok.

Nem baj ha nem gyári a fényezése, kicsit ütött kopott. Első autó lenne... a lényeg, hogy ne legyen pénztemető.

Mik a típusbetegségek, mit nézzünk az autón, hol rohad a legjobban stb?


2022. nov. 3. 15:38
 1/6 A kérdező kommentje:
Más autót is írhattok, de kérlek ne suzuki swift legyen. Elhiszem, hogy nagyon jók, de ennyi pénzért már jobbat akarnék.
2022. nov. 3. 15:39
 2/6 anonim ***** válasza:

Hol rohad a legjobban? Ezek már mindenhol. Ívek, nyúlványok, bölcső... mindenképpen meg kell emelni és rendesen alá kell nézni, ha a helyzet még jó, akkor azonnal alváz-és üregvédelem. Ezeknek a Focusoknak (és az összes öreg Fordnak) a rozsda a legfőbb ellensége.


Egyébként a Focus szerintem egy sokkal jobb autó, mint mondjuk a Golf IV vagy az Astra G amik a riválisai voltak, tényleg jó a futómű, a motorok karaktere rendben van főleg a lusta korabeli VW szívóbenzinekhez viszonyítva. Mechanikailag nincs komoly gond a technikával, elektronikai gondok viszont jellemzőek, autóvillamosságissal érdemes összehaverkodni, mert tényleg bizonyos luxusautókkal nincs annyi szívás, mint ezekkel tud lenni ezen a téren.


Én inkább 700-800 körül látom ebből a jó példányokat. Ha valaki ár alatt ad el egy autót, annak általában vagy az az oka hogy megszorult (márpedig egy olyan ember, akit párszázezer forint választ el az anyagi csődtől, hogyan tart fenn tényleg szakszerűen egy autót?), vagy hogy tudja jól hogy az autóra rövidesen sokat kell költeni. Aztán van az az 1%, aki egyszerűen csak nem akarja sokáig árulni és szabadulni akar tőle mert megvan az új verda helyette. Ilyet ki lehet fogni, de ahhoz nagy szerencse kell. Inkább feljebb tenném kicsit a keretet.

2022. nov. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy pár éve még biztos volt jó ennyiért is belőle. Most már inkább azt mondanám, hogy kis szerencsével fogsz találni.

800ezer körül viszont biztos fogsz már jót találni

2022. nov. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzért szerintem talán a g astra is opció lehet
2022. nov. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

1.4 75 lóerős változat milyen? Nem túl gyenge?

2022. nov. 3. 18:30
 6/6 HenryKillerV8 válasza:
Nekem 1.6-os szürke ferdehátú van (MK1, Focus) és több mint 200 ezer van benne és pöpecül megy
2022. nov. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!