Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudhatom meg melyik...

Honnan tudhatom meg melyik alkatrésszel van a probléma Opel?

Figyelt kérdés
Adott egy opel Zafira a Diesel 2004-es, nyáron ki lett cserélve a bordás szíj, és a feszítő görgő. Kb 2 hónapja elkezdett nyikorogni, néha büdös is, idáig megszünt a nyikorgás ha dombon lefelé kuplungoltam, de már nem válik be, ma nem tudtam beindítani lemerült az aksi, töltés lámpa nem villan ki. Honan tudjam hogy az ékszíj laza, vagy a generátor csapágy nem jó, vagy olvastam, hogy a generátor ráfutó is lehet probléma, vagy még az aksi is bekrepálhatott? Sajnos már az ékszíjam is elkopott, ezért az mindenkép cserés.

2022. nov. 5. 17:24
 1/6 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Csak félve tippelek, de szerintem a megoldást jelentheti, ha elviszed egy szerelőhöz, aki megnézi az autót.


Hány éves az akksi?


"Sajnos már az ékszíjam is elkopott"


Mi????

2022. nov. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elvékonyodott, nyilván elfogott vinni, csak jó lenne tudni mi lesz a probléma.
2022. nov. 5. 18:07
 3/6 A kérdező kommentje:
Lemaradt az aksi 2 éves
2022. nov. 5. 18:08
 4/6 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
29%

2 éves akksi nem hiszem, hogy tönkremenne csak úgy.

Valószínű a generátorszíjjal lesz gond (?)

Ezek nem vezérműláncos motorok?

Csak mert bordás (?) szíjat is, meg ékszíjat (?) is említesz (?)


Sok a kérdőjel, csak találgatni lehet. Nyilván az ember azért viszi autószerelőhöz az autóját, hogy megtudja mi a probléma.

2022. nov. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
40%

"2 éves akksi nem hiszem, hogy tönkremenne csak úgy"

És? A vadiúj is lehet szar.


"Valószínű a generátorszíjjal lesz gond"

Mire alapozod, a semmin kívül?


"Ezek nem vezérműláncos motorok?"

Vagy igen, vagy nem, nem tudjuk milyen motor. De hogy jön ide a vezérlés?


"Csak mert bordás (?) szíjat is, meg ékszíjat (?) is említesz (?)"

És? A hosszbordásszíj is ékszíj, de mi köze van ennek a vezérléshez? A vezérműszíjat fogasszíjnak hívjuk még, de az ékszíjhoz, hosszbordásszíjhoz semmi köze, nem értem miért kevered ide a vezérlést.


0/4

2022. nov. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

"És? A vadiúj is lehet szar."


Arra pontosan vadiúj korába fény is derülne és garis lenne. 2 évesen már nagy valószínűséggel nem garanciális.


"Mire alapozod, a semmin kívül?"


Semmire, el lett mondva, hogy vigye a kérdező szerelőhöz az autót. Örülök, hogy ki tudsz ragadni egy mondatot a kommentemből és tudsz arra reagálni valami egészen mást. Tudod, amikor "zörög, csörög, morog valami az autóban", az lehet egy ártatlan fröccsöntött műanyag is, meg lehet egy búgó kerékcsapágy is - csak a kérdező/autót használó nem tudja körülírni a hibát. Nem is feladata.


"De hogy jön ide a vezérlés?"


Nem tudom, ahogy a kérdező sem tudja.


"A hosszbordásszíj is ékszíj"


:)))) Nem írok semmit.

A generátortm klímakompresszort hajtó szíjat szokták ékszíjnak hivni, azokban az autókban jellemzően, ahol nincs más "szíj" --> azaz láncos a vezérlés.

Persze, ahány ház annyi szokás.


Értem én, bele lehet állni abba, amit én írtam, hiszen feltételezésen alapuló megjegyzéseket teszek. De te mit tettél hozzá a probléma megoldásán (meg lehet távolról oldani?) azon kívül, hogy belém kötöttél?

2022. nov. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!