Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért fullad gázadásra a...

Miért fullad gázadásra a Yamaha jog 27v?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy Yamaha jog 27v motorom, tegnap vettem. A motor átfordul, kompresszió van, szikra van. Karburátort tisztítottam, légszűrőt levettem, és ideiglenesen tettem rá egy másik tankot ami biztosan tiszta, abba tettem előre kevert benzint. A motor gyárilag különolajozós, ezért a csöveket rajta hagytam, így csak a benzin fojt a karbiba. Ahogy a légszűrő helyét befogtam egy picit, indult, viszont gázadásra fulladt folyamatosan. Régi légszűrőt kitakarítottam, így már indult simán, de továbbra is fulladt gázadásra. Fúvókák tiszták, úszószint rendben, levegőcsavaron állítottunk, gyertya enyhén benzines, de sötét barna színe lett 2perc járatás után. Ahogy ez az egyhelyben járatás megtörtént, kivettük a gyertyát és ott enyhén füstölt (ez nem tudom normális e), ezért arra gyanakodtam, hogy lehet el van dugulva a kipufogó, és ezért nem bír kipörögni. Aztán levettem a membránt ami darabokban esett le, enyhén rozsdás. A dugattyú tetején volt egy kis pont, nem tudom gyárilag van e így, vagy a gyertya ütötte meg, de mindenesetre fura volt. Ezek után 4 dologra tudok gyanítani, kipufogó, membrán, cdi, légszűrő. Valakinek esetleg valami ötlete, mit nézhetnék meg, mielőtt leszedném az egész hengert róla, vagy feleslegesen vennék új cdi-t stb? A motor így is egyenletesen jár, de vagy sok benzint kapott, vagy sok levegőt :) Köszönöm, ha elolvastad, ha esetleg tudsz segíteni, azt nagyon megköszönöm!

2022. nov. 7. 00:34
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!