Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha most szeretnék venni egy...

Ha most szeretnék venni egy nagymotort, akkor hogy érdemes rendezni a kötelezőt és a forgalomból való kivonást télre?

Figyelt kérdés
Kinéztem egy 600-as motort, és szeretném a héten megvenni. Tudom, hogy egyből kell is rendezni a biztosítást, de megdöbbentem, hogy az éves dija 80 ezer lenne, miközben a 2001-es autómra 47 évesen és majdnem 30 éves jogsival, bonus 10-ben fizetek 30 körül. Szóval megvenném, és amint megvan az eredetiségvizsga meg az átírás, egyből érdemes is lenne kivonatnom, és lemondani a biztosítást? Jó az elgondolásom? Aki motorozik, az hogy szokta csinálni így év végén?
2022. nov. 8. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Anno nem vonattam ki, felesleges herce hurca sztem
2022. nov. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja, csak ha meg nem vonatom ki, akkor a semmire fizetek 20 vagy 40 ezer kötelezőt tavaszig.
2022. nov. 8. 23:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Jól gondolod.

Már online is lehet intézni:

[link]


Totál hülyeség lenne a semmire fizetni a biztosítást és az adót.

2022. nov. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt meg szabad kérdezni, hogy mégis mi kerül ennyibe a biztosítódnál? Én nem vonatom ki télire, 11 éve van B jogsim, alig fél éve A kategória, és 11.400 az éves kötelező a motorra.
2022. nov. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én se értettem, hogy miért ilyen drága, de elsőre ennyi jött ki a K&H-nál, ahol a kocsim és az 50-as motorom is van. De ez lesz az első nagymotorom, és korábban olvastam,

hogy vannak akik télre kivonatják forgalomból, mert drága a biztosítás, így azt hittem tényleg ennyi. Este a netrisken is kiszámoltattam, és az már 15 ezres díjat adott évesre ugyanitt, viszont azért ott is voltak 50-80 ezres ajánlatok.

2022. nov. 10. 04:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Én abban a percben, amikor vettem, valami online legjobb ajánlatos oldalon adtam meg az adataim, az irányított tovább az Allianzhoz. A K&H-s ajánlatod elég extrém, 20 ezer alatt simán tudsz kötelezőt kötni a motorra szinte akármilyen előélettel, és akkora tételnél az a 4-5 hónap állás tényleg belefér, nagyobb macera kivonatni meg visszahelyezni a forgalomba.
2022. nov. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Cubina ***** válasza:

A biztositas.hu oldalon tudod megkötni a legolcsóbbat, a sok beírt adat alapján kikeresi a rendszer a legjobbat, kedvezményeket is kapsz, ha bejelölsz egyet pontokat.

Mivel télen úgysem akarnád használni, én a helyedben nem most venném meg a motort, hanem márciusban. Tudom hogy már kinéztél egyet, de biztos hogy 3 hónap múlva is fogsz találni neket tetszőt, talán ugyanazt amit kinéztél, mert ilyenkor nem nagyon vesz senki motort.

És kivonatni télire a forgalomból szerintem nem éri meg.

Most olvastam, hogy a kivonási díj 2300 forint, a visszahelyezési pedig 10.900 forint, ami valószínűleg emelkedni fog januártól.


Keresd ki a biztosítás.hu oldalon a legelőnyösebb ajánlatot és megoldódik a probléma. Én is azt mondom, hogy 10-15 ezernél nem lehet több a díj.

Valamint évenként le kell mondani évfordulóra és újrakötni (sokszor ugyanaz a biztosító ajánl kevesebb díjat így), ezzel is olcsóbb lesz az éves díj.

2022. nov. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!