Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem csinálják meg úgy a...

Miért nem csinálják meg úgy a kocsikat, hogy a kerekeik tudjanak 360 fokban forogni?

Figyelt kérdés

Szerintem ez mindenki számára nagyon hasznos lenne.


Minap mentem pont a városban 2x2 sávos úton aztán látom az ürgét, hogy meg szeretne fordulni de nem sikerült neki egy ívben így visszább kellett tolatnia és csak úgy tudott megfordulni.


Szerintem ez a probléma simán orvosolható lenne azzal ha gyárilag úgy terveznék az autókat, hogy 360 fokban tudjanak forogni a kerekek. Nyilván ettől a rendes ív ne változzon tehát ha forgatja a kormányt ugyanúgy forogjon az autó mint eddig csak annyit tenne ki, hogy tovább lehetne csavarni a kormányt a megszokottnál és akkor sokkal mobilisabb lenne a jármű.


Illetve ez megszűntetné a megfordulásokból eredendő bénázásokat mert csak szimplán becsavarná Jóska jól a kormányt aztán egyhelyben megforogna az autó.


Miért nem csinálják meg így a kocsikat gyárilag? Miért nem tudnak erre gondolni? Szerintem ez egy jó ötlet.



2022. nov. 8. 23:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Bonyolult és költséges lenne a hajtást átvinni a kerekekre, az így felmerülő hibalehetőségekről, amortizációkról nem is beszélve.
2022. nov. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
#1 hát ki ke arra is valami jó ötletet találni. Biztos lenne valami.
2022. nov. 9. 00:01
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Oké,az összes ilyen autó legalább 1,5-2X drágább lesz egy normálhoz képest mert olyan szinten át kell alakítani.Így is jó lesz?
2022. nov. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Revolúcióbiológus ***** válasza:
100%
Mert az autókat nem a keskeny belvárosokban forgolódásra tervezik, hanem a széles országutakon haladásra. Elég para lenne, ha 130 km/h-nál mondjuk kicsit tovább tekered a kormányt és felborulsz. Ha olyan helyre készülsz behajtani ahol nem tudsz megfordulni akkor legjobb, ha a körzet szélén lerakod az autódat és bemégy gyalog. Vagy olyan autót kell venni, mint amit az olaszok vezetnek a szűk ókori belvárosaikban.
2022. nov. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Mind a felfüggesztés, mind a meghajtás vagyonokba kerülne, karbantartási költségről nem is beszélve, de még a gumi ára is többszöröse lenne. Francnak se kell kerekenként pár millió forintos extraköltség.
2022. nov. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Oké. Piacra dobnak egy ilyen autót.

Jelenleg az összes használatban lévő autó nem ilyen. Sőt elég gyakori a 20+ éves autó is. Most akkor cserélje le mindenki??

Meg nem tudom tényleg mennyire biztonságos az, ha pl félre kapod a kormányt és 90fokba áll a kereked akár egy 70es tempónál. Ott fix pördülne a kocsi.

2022. nov. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
AZ enyém pont úgy forog , körbe-körbe 360 fokot.
2022. nov. 9. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
90%
Neked ez már hanyadik korszak alkotó hülye gyerek találmányod?
2022. nov. 9. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik. Az oldalsó reflektorokkal és a nyomkövetős sebességkorlátozóval együtt királyságos.
2022. nov. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
"Remek" ötlet. Olyan mint amikor az autók oldalára akartál fényszórókat tenni. Gyorsan védesd is le szabadalommal, nemhogy a sok "hülye" járműmérnök itt olvasva ellopja az ötletedet!
2022. nov. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!