Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektromos kézifék esetén is...

Elektromos kézifék esetén is meg lehet oldani a kézifékes elindulást, mint amit a tanfolyamon megtanultunk? Lejtőn sokszor jól jöhet.

Figyelt kérdés
Elektromos kézifék van a kocsimban, még nem próbáltam vele a lejtőn le és fel menni. Segítenétek, ezzel hogyan érdemes kivitelezni a dolgot?
2022. nov. 9. 23:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Ezekben általában már van visszagurulás-gátló.
2022. nov. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Csak adsz gázt, emeled a kuplungot és kienged magától. Illetve az is igaz, amit 1-es mond, hogy ezekben már visszagurulásgátló is van, tehát kézifékezned se kell.
2022. nov. 10. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Persze. Csak kényelmesebb, mert a kézifék kiengedésével sem kell foglalkoznod. Behúzod az elektromos kézit, indulsz és automatikusan old, egy centit nem fogsz hátragurulni. Nálam legalábbis így működik.

A visszagurulásgátló teljesen független az elektromos kéziféktől. Pl. a 2005-ös H Astrámban is volt, pedig abban még bovbenes mechanikus volt a kézifék. Ott az ABS kocka tartja meg 1-2 mp-ig a féknyomást, utána old. Az elektromos kézi kényelmesebb, ha hosszabb ideig kell állni az emelkedőn, mert nem kell végig a fékpedálon állni. A visszagurulásgátló nem fogja percekig tartani az autót.

2022. nov. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%
#3 az utolsó mondatod nem feltétlen igaz, az én autómban a visszagurulásgátló addig tartja a kocsit, amíg a kuplung fogáspontjához nem érek. Tehát bármeddig állok emelkedőn, addig tartani fogja. (Golf 7.5)
2022. nov. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

#4: igen, de ha elérted a fogáspontot, elengedi, ha ott lefulladsz már hatragurulsz.

Simán húzni kell a kapcsolót induláskor, majd mikor már indulna a kocsi, akkor elengeded, és kiold. Legalábbis az ényémben így működik.

2022. nov. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Szinte lehetetlen lefulladni vele, ha valami csoda folytán mégis megtörténne, akkor egyből behúzza a kéziféket. Az enyém így működik.
2022. nov. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
21%

visszagurulásgátló XD nagyon röhögök tényleg van ilyen?

Mennyire buta, ostoba, kétbites lett a mai generáció ilyenek nélkül tényleg nem tudnak vezetni? Jó öreg bowdenes kézifék, kézi váltó, azt csókolom nem kell ide semmi elektronika.

2022. nov. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
#7: az a baj, hogy már alig tudsz venni autót manuális kézifékkel (az elektromos is bowdenes)
2022. nov. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

#4!

A 3-as vagyok. Nálam ez két külön funkció:

1. Elektromos kézifék, automata oldással. Behúzom, majd addig tartja az autót, amíg el nem próbálok vele indulni. Szintén fogásponton kiold, ahogy írod. Ez NEM a visszagurulássgátló. Pusztán az elektromos kézifék automata kioldása.

2. Tényleges visszagurulásgátló. Állok a fékpedálon, majd lejtőn, vagy emelkedőn ha leveszem a lábam a pedálról az ABS kocka egy darabig tartja a féknyomást. Azaz pár másodpercig nem gurul el az autó. Ez az idő pont elég arra, hogy a jobb lábamat kényelmesen a fékről áttegyem a gázra és elkezdjem engedni a kuplungot. Így az autó nem gurul vissza. Ez esetben a kézifékhez hozzányúlni sem kell, teljesen független tőle. Ezért ez működik a régebbi mechanikus kézifékes, automata oldási funkció nélküli autóknál is.

Amiről te írsz, az (ha jól értem) egy harmadik féle változat. Tehát ha leszállsz a fékpedálról, a kézifék működtetése nélkül akár percekig, órákig, napokig tartja az autót csak a hidraulikus üzemi fék... Érdekes, lehetséges, hogy van ilyen, én még nem találkoztam ilyennel. Amit fentebb leírtam, ahhoz viszont több autóban is volt szerencsém.

2022. nov. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%
#7 a kétbites inkább te vagy.
2022. nov. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!