Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Citroen Picasso 1.6b vagy...

Citroen Picasso 1.6b vagy Opel Meriva 1.6b a jobb autó?

Figyelt kérdés
Mindkettő tetszik de az Opel talán szimpatikusabb, de nem sokat tudok róluk.
2022. nov. 11. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Xsara Picasso? A Meriva?


Az 1.6b az 1.6 benzin?

2022. nov. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen
2022. nov. 11. 12:26
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
Ezer éves autók. Válaszd amelyik jobb állapotban van.
2022. nov. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 hypno ***** válasza:
40%

A citroen autók hagyományosan kényelemre vannak hangolva, ha ez neked számít.

Egyébként #3 válaszolónak igaza van.

2022. nov. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mivel nem fiatal autók, sok gond lehet bármelyikkel, főleg az olcsóbb leharcolt példányokkal. Megkimélt példány kell. De! Minden öregszik ha most jó állapotú, Nálad lehet hogy előbb utóbb előjönnek a gondok, és a Merivához sok az alkatrész akár újan akár bontottan, egyszerűek a benzinmotorjai, nekem is az van (MERIVA A). Én pl pár ezer Ft-okért vettem jó állapotú gumi alkatrészeket (vízlehúzó gumi az oldalsó ajtókba, levegő csövek, egyéb apróbb gumi borítások, műanyag idomok stb) bontottan, sok jobb kormányos Merivát is hoznak be direkt alkatrésznek. Nagyon jó hogy pl hátsó üléssorban egyesével állíthatók előre-hátra az ülések, dönthetők több fokozatban stb. Kényelemre meg kanyarstabilitásra talán jobb a Citroen, abban keveset ültem, de fenntartani meg megbízhatóságra én a Merivára szavazok. Idősebb autókban jellemzőbbek az elektronikai hibák, és az Opelek jobban bírják az időt. Nézd meg hány db Meriva szaladgál az utakon és hány db Picasso... talán nem véletlen minden második autó valamilyen tizenéves Opel... És egyre több a Meriva A. Inkább családi/női autónak tartják a magyarok a Merivát, nincs akkora presztizse mint egy H Astrának, és egy ugyanolyan évjáratú felszereltségű Merivát ugyanannyiért olyant kapsz, amiben kb. 100.000 km-el kevesebb van mint egy H Astrában... Persze, egy Meriva nem kanyarvadász, óvatosabban kell vele közlekedni, nem annyira sportosan, de nagyon kényelmes a ki-be szállás belőle, és vannak jó felszereltségűek (pl enyém digit klímás, első+oldal+függönylégzsákos, ABS, ESP, EBD, tempomat, indigtásgátló, központizár, riasztó, állítható kormány, középső kartámasz elől is, multikormány, ködlámpák stb) és nagyon jól pakolható, előre-hátra csúsztatható a hátsó üléssor egyesével... Picassoban nem tudom mennyire variálhatók a dolgok. Úgy nézem egyre kevesebb a Picasso és egyre több a Meriva az utakon, a hirdetésekben is. Én inkább a Merivát ajánlom, de jól körül kell nézni, mindegyikből van leharcolt és megkímélt példány is.
2022. nov. 15. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ezer éves autók"


Gratulálok!!!!

Elmondanám, hogy az első magyar Suzuki Swift vagy Opel Astra sokkal idősebbek ezeknél, és még szinte új autók (30).

Kérdés?


(Az Opel Meriva jobb, de csak ha a korai évjárat, szigorúan 3color rendszámmal)

2022. dec. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!