Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet felelősségre...

Csepregi21 kérdése:

Hogyan lehet felelősségre vonni valakit aki nem szándékosan felgyújtotta az autómat?

Figyelt kérdés
Az lenne a lényeg hogy kilyukadt a tankom út közben. Románból hazafelé történt az eset és út közben már intéztem másik tankot, de mikor odaértem azt mondta a faszi hogy nézzük meg. Egy csavart akart belehajtani a lyukba, csavarbehajtóval és sajnos lángra kapott a jármű. Én közben a gyermekeimmel voltam elfoglalva, csak tűzre lettem figyelmes. Hogyan lehet a végére jutni a dolognak?

2022. nov. 12. 07:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

vagy kifizeti a kárt, vagy lehet perelni


Érdemes ilyenkor jegyzőkönyvet íratni az emberkével, vagy akár rendört hivni, mert az segít a bizonyításban

2022. nov. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tűzoltók voltak eloltani a tüzet, rendőrt nem kellet hívni mert személyi sérülés nem történt. Meghát ugye emberi hiba hogy tegnap este hiába égett az autó, én a 2 gyerekemmel voltam inkább elfoglalva, hogy nekik ne legyen bajuk. Sajnos az este eszembe se jutott hogy hogyan tovább. Csak mostanra tisztult ki a kép.De nem tudom mit tegyek vagy tehetek?
2022. nov. 12. 07:52
 3/9 hypno ***** válasza:
62%

Nem tudom Romániában ez hogy megy, de nálunk van egy "kártalanítás" nevű jogcím, ami nem keverendő össze a "kártérítéssel".


A lényegi különbség, hogy nem szükséges eleme a jogellenesség és felróhatóság, ellenben erre hivatkozva kérhető az okozott kár megtérítése.


Nem pont az ilyen esetekre találták ki, de szerinem működik.

Mivel polgári jogról van szó, bármiben megegyezhettek.

2022. nov. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

A polgári jogban, az van hogy aki másnak kárt okoz köteles megtériteni


Nyilván ha a csóka nem akar fizetni akkor perelni kell

De érdemes ügyvédhez fordulni, mert ha vannak jegyzőkönyvek, tüzoltóságtól stb... Akkor lehet hogy elég egy közjegyzői fizetési felszólitás és a javítási számla másolata...


Ügyvédnél érdeklödj

2022. nov. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát ezt már nem kell javítani, a hátulja totálkár
2022. nov. 12. 08:32
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudtok egymásközt megegyezni, azaz tisztázni a felelősségeket, akkor pereskedés. Ügyvédet fogadsz. Ha tudod bizonyítani az igazadat, akkor pár év múlva lehet is belőle valami. Az, hogy gondatlanságból és nem szándékosan történt a káresemény, nem mentesíti az illetőt a felelősség alól. Például ha valakit elütsz az utcán, mert nem láttad, elvakított a nap, attól még ugyanúgy felelősségre vonnak, akár börtönbe zárnak. Hiába nem azért ültél autóba, hogy valakit direkt megölj. A körülmények legfeljebb csak enyhítenek a büntetésen. De nem fogja azt mondani a bíróság, hogy ja, ha nem szándékosan történt, akkor semmi gond, elsétálhatsz.
2022. nov. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát megmondom őszintén abban bízok hogy mivel 2 autójuk is van, az egyik olyan mint az enyém csak régebbi kaiadásban, ha ideadja plusz válallja az átirás költségét akkor részemről el van felejtve. Bár ez csak szép álom
2022. nov. 12. 09:00
 8/9 A kérdező kommentje:
3.- nak válasz. Ez nem Romániában történt, csak onnan jöttünk hazafelé. A tűzeset már itt magyarba , egész pontosan Békés megyében történt.
2022. nov. 12. 09:01
 9/9 hypno ***** válasza:
47%

#8


Akkor kártalanítás...és ahogy #7 válaszban írtad, van egy konszenzusos javaslatod, ami tárgyalási alapnak megfelel. Azzal el lehet indulni. Lehet hogy neked is engedned kell az igényeidből, de az még mindíg jobb lehet, mint évekig pereskedni, ha nem tudtok megegyezni.

2022. nov. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!