Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az emberek zöme miért ilyen...

Az emberek zöme miért ilyen felelőtlen és buta, ha autóvezetésről van szó?

Figyelt kérdés

Nem tellik el nap úgy, hogy valaki ne jönne a seggembe, mikor a tempóm 90-100. Ha nem engem akarnak letolni, akkor mást.

Nem olyan rég néztem végig egy koccanást a követési távolság hiánya végett, szerencsére nem történt emberi sérülés.

Kérdem én: miért vagy előbbre, ha nem 15 méter van közöttünk, hanem 1? Semmivel nem vagy előbbre!

Megkérdeztem valakit, aki hasonlóan hülye és azt hiszi ezzel előbbre van, tökéletes választ adott erre: reflex.

Tehát nem számít, hogy 90-el mész (másodpercenként 25 méter), van köztetek 1 méter, egy satufék esetén simán megállsz, ha jók a reflexeid. Nem, nagyon nem.


Kitérnék itt a biztonsági övre is. Kérdésem azok felé akik nem kötik be magukat: miért nem? Mert fojt? Talán mert az fog balesetet okozni? Vagy olyan ügyes vagy, hogy megtartod magad? Nem, nem tudod megtartani magad.

Az állam pedig a sz@ros életedre próbál vigyázni, azzal hogy büntet az öv hiányában, tök olyan mint az oviban.

Lehetne beszélni a gyorshajtásról, lehetne beszélni a vezetés közbeni telefonozásról, vagy az ittas vezetésről is, de az ilyen ember nem változik.


A felháborodásom oka pedig egyszerű. Nem szeretnék kárt szenvedni senki miatt. Családom van és szeretnék hazaérni. A biztonsági övet ne kösd be, ha ilyen hülye vagy, de ne gyere a seggembe, ne telefonozz vezetés közben és vezess normálisan.



2022. nov. 13. 01:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
79%
#10 Tanulj meg szöveget értelmezni. Akkor megyek 200zal ha senkinek nem kell hozzám alkalmazkodnia. Ha vannak mások is akkor csak a sebességhatárral.
2022. nov. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
#11 Tanuld meg, hogy akinek nem inge, nem veszi magára! Nem kifejezetten rád céloztam, általánosságnak szántam. Sajnos láttunk már ilyet, amiről írtam. (És ezek szerint nem téged.)
2022. nov. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Egyetértek mindkettőtökkel.

Én se szeretem, ha valaki feltart akár 20 autót.


Persze nem kell szabatni, de ha 100-al megyek lakott területen kívül, nem szeretem ha jönnek a seggembe. Úgy gondolom sokak csak a sikerélményre vágynak, hogy ők menjenek elől.

2022. nov. 13. 12:17
 14/19 anonim ***** válasza:
41%
#13 Nem a sikerről szól, sokak nem érnek rá a pályán 100zal szöttyögni. Többek közt én se, nekem amúgy teljesen mindegy ki mennyivel megy ha nem tart fel.
2022. nov. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
59%
Tényleg igaz, amit a 4-es válaszoló ír? Ez a francia autós szitu, hogy pl hiába száguld 120-al pl egy Peugeot 206-os, a legtöbb esetben a mögötte haladó prémium autós (Audi, BMW,Mercedes, esetleg Lexus, Volvo stb) azért is megelőzi? Ha meg mondjuk egy Polo, Fabia, Fiesta, tehát német gyártású, akkor megenem és szépen megy utána? Ti tapasztaltatok ilyent az utakon?
2022. nov. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
59%
Akkor meg nem...
2022. nov. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
#15 Dehogy igaz, max falun.
2022. nov. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

#14

Nem autópályáról beszélek.

Ott tényleg lassú a 100.

De 90-nél miért akarnál még 100-nál is többel menni?


Futárkodtam 5 évet, tudom hogy semmivel nem érek oda előbb hiába száguldozok.

2022. nov. 13. 19:50
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
#18 Ja ilyen egysávos lófaxon én se értem, főleg mert kishazánkban majdnem minden ilyen út olyan állapotban van mint az idegrendszerem.
2022. nov. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!