Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » DOT szám szerint 2015-ös...

DOT szám szerint 2015-ös ránézésre újszerű Michelin gumit még érdemes felrakni, vagy inkább vegyek újat?

Figyelt kérdés

#gumi #Buta autós
2022. nov. 13. 09:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
1-2 szezonra jó lehet még, ha nincs felkeményedve, repedezve.
2022. nov. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. nov. 13. 10:17
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
Jelenleg szerintem érdemes új gumit vennie annak, akinek most, vagy a következő 2-3 éven belül szükséges lesz, mert erősen fújódnak fel az árak. Persze ez mindenre igaz, de a gumik esetében most kezd csak megindulni igazán, most még sokkal jobban jár az ember, mint jövőre fog.
2022. nov. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

#3, ez igaz. Én is tavaly már nézegettem a gumikat, de idénre került a csere. Egy bő 10e-rel drágább volt ugyanaz a garnitúra, mint tavaly. De az is igaz, hogy így a következő cserét is majd egy évvel később kell megejtenem.

Egyébként szintén már öreg Michelin téli gumit cseréltem most, ami nem volt se elkopva, se durván kirepedezve. 7 év azért már határeset. Óvatos használatra, ha nem hegyen laksz talán idénre még felraknám. Ha olyan telünk lesz mint tavaly, amikor fagy is alig volt, akkor főleg. De nyilván ezt előre nem lehet tudni.

2022. nov. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A történet az, hogy vettem egy autót, egy garnitúra téli gumit. A bontóban akartam venni egy garnitúra felnit. A felnit nem találtam gumi nélkül. Ami a felnin van, biztos, hogy nem futott sokat. Az új gumik mennek a pincébe. (Még tavasszal vettem. Azóta is látszik az árak mozgása)
2022. nov. 13. 12:05
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha van amúgy is új gumid, akkor én biztos felrakatnám, nem a pincében aszalnám. Álltában is tönkre megy, elöregszik.
2022. nov. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Miért kellet a válaszolókat lepontozni?
2022. nov. 13. 21:33
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert a gyakorin mindenkit lepontoznak, aki leírja, hogy 2 évesnél öregebb vagy 4 évszakos vagy michelinnél olcsóbb márkát használ.


Ha mész annyit az autóval, hogy 1-2 év alatt elkopik a gumid és tudod jól tárolni a jó gumikat, akkor érdemes lehet még egy szezont bevállalni a régivel. Ha úgysem koptatod le az újat, akkor én sem aszalnám feleslegesen.

2022. nov. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én pont fordítva tapasztalom: ha valaki leírja, hogy 20 évesnél fiatalabb autója van, márkás gumit használ, ne adj isten még prémium üzemanyagot is merészel tankolni, zsigerből egyből kapja a lepontozást.

Vagy lehet hogy mindegy mit írunk, akkor is lepontoznak. Egy eldöntendő kérdésre az igent és a nemet is.

Biztos van ilyen, de én el nem tudom képzelni, hogy jó futómű beállításokkal, normál vezetési stílus mellett (nem csikorgó kerekekkel indulva, nem satufékezve, nem kézifékkel fordulva és nem álló helyzetben történő kormánytekergetés mellett) hogy tud valaki annyit autózni, hogy egy-két év alatt lekoptasson egy abroncsot. Évente 30.000 km-t autózok. Ami szerintem az átlaghoz képest nem extrém kevés. Téli és nyári szettet s használok. Mégis előbb öregszenek el a gumijaim 5-6 év alatt, minthogy kopásjelzőig kopnának.

De a munkahelyemen a céges autókat még többet hajtják, nem is kímélik őket. Mégsem kapnak új gumit évente.

Persze ha területi képviselő valaki, vagy rendszeresen egész Európában ingázol évi 50-80-100e km-rel, akkor én is elhasználnám ebben a szezonban a régit. Minden egyéb esetben egyértelmű, hogy az új menne fel. 5-6 év múlva úgyis kuka az is, akkor is ha nem vagy keveset mész vele.

2022. nov. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nekem 4-5 évig tartott az előző autón egy készlet gumi. A mostani kisebb autón úgy tűnik gyorsabban fog fogyni. A nyári készlet jól láthatóan fogyott egy szezon alatt. Kicsike autó. A motor nem is alkalmas "csikorgós" indulásra, igaz a nyári meleg napokon egy lassú kanyarodáskor is sírtak a gumik. Szerintem a következő garnitúra valami jobb lesz, ez nagyon fogy.
2022. nov. 14. 07:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!