Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitsubishi Colt vagy Renault...

Mitsubishi Colt vagy Renault Clio 2009?

Figyelt kérdés

Cliot úgy kérdezem hogy talaltam egy nagyon jó állapotú cliot, a mitsuból egy colt kereskedésben voltam ahol külföldről hoznak be kevésbé sérülteket és azokst javítják, kozmetikázzák ki.

Melyik leheg jobb választás?

Mind a 2 autótípusból 2009es évjárat



2022. nov. 14. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pont egy 2009-es Clio-m van, anno szalonban vettük. Kopp-kopp, soha semmi baj nem volt vele. :)


Szeretem. De most már szeretnék valami újat... Csak jött ez a hülye válság. :-s

2022. nov. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Próbáld ki mindkettőt, és az alapján dönts!

Clióval nincs tapasztalatom. Arról talán majd ír más.

Ha a Colt F. Zsolttól lenne, őt eléggé dicsérik. Bár saját tapasztalatom nincs vele, de barátnőm autója kapcsán benne vagyunk a magyar Colt facebook csoportokban, ahol eddig csak jót hallottam róla.

Asszonykám 2006-os Coltja csak 1,5 éve van nálunk, ez idő alatt kb. 6000 km-t tett bele, szóval olyan óriási tapasztalatunk azért nincs. Kezdem a jóval: a motor. Ez egy 1.1 benzin, ami országúti tempóig egész normálisan mozgatja két személlyel az autót. Az 1.3 és 1.5 nyilván még jobb. Szépen jár, olajat nem eszi, egész takarékos. A karosszéria 16 éves kora ellenére nagyon jó állapotban van, az autó alján sem található olyan rozsda, amivel foglalkozni kéne. Ha rohadós lenne, akkor a legnagyobb törődéssel sem lenne ilyen állapotban 180000 km-rel. A beltér praktikus, bár tudtommal a modellfrissítéskor megszűnt a hátsó üléssor tologathatósága, amivel elég nagy tartományban lehetett variálni csomagtér és hátsó lábtér között. A négy téli kereket simán elnyeli a csomagtér előretolt ülésekkel. A ki-beszálláshoz pont ideális az ülés magassága. Az ülés maga is kényelmes szerintem.

Beszéljünk pár szót arról is, ami nem annyira jó. A váltó nem túl precíz, és a kar hajlamos szorulni oldalirányban, ami könnyen javítható. A kormányzása nekem fura, nagyon gyenge a visszajelzés. Ez megszokást igényel. Az autó beltere nagyon puritán, full kemény műanyag. Apró bosszantó hibák vannak, pl. a hátsó ablaktörlő nem kapcsol ki, csak újraindítás után. Az irányjelző kapcsoló már nem kapcsol ki magától. Ezeket más is említette, így valószínűleg nem egyedi eset.

A barátnőmén kívül két munkatársnak van ilyen Coltja 1.3 motorral. Az egyik talán még új korában vette, és biztos vagyok benne, hogy megengedhetné magának a cseréjét, mégis a mai napig ezzel jár.

Szóval összességében azt mondom, a Colt vállalható, főleg ha városba és rövidebb utakra használnád. A Clio képek alapján nekem kicsit igényesebbnek tűnik belül, de soha nem ültem benne. Bennem azért van némi előítélet a francia autókkal szemben, de tudnak ők jó autót csinálni, ha akarnak. Ami tény, hogy szétrohadt francia autót nem sokat látni. Ez önmagában nagyon pozitív. Inkább az elektronika az, ami meg tudja tréfálni az embert, ehhez viszont nem árt a típusismeret. Én a helyedben körbekérdeznék típusspecifikus facebook csoportban. A Peugeot 206-nál például erősen évjáratfüggő, hogy mennyire jó autó. Lehet, hogy a Clionál is megvan az a motor, évjárat, ami a világból kimegy.

2022. nov. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát ebből egy Coltot vennék inkább, egy CZT-t
2022. nov. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!