Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra F miért remeg...

Opel Astra F miért remeg elinduláskor?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Van egy C14SE motoros F Astra-m. Olyan problémám vele, hogy valamikor, amikor ő épp úgy gondolja, elinduláskor amikor fogáspontig emelem a kuplungot, elkezd remegni/pattogni, rázza a váltókart eszeveszett módon, néha ki is dobja 1-esből.. Elindulni is alig lehet vele ilyenkor. Vezethetettlen ilyenkor az autó, nem is kell mondanom.. Valamikor egész nap nem csinálja, valamikor első elinduláskor, utánna abba marad nap végéig.. Az a bosszantó benne, hogy nem állandó probléma. Rendkívüli módon elveszi a kedvem a kocsitól amikor ezt csinálja.



Egy nagyon jól karbantartott autó egyébként, hobbi autó, de jelenleg ő a mindennapim. Mindig mindent megkap, és a lehető legjobbat mindenből.


Nem teljesen gyári a kocsi, van rajta egy hengerenkénti leömlő, meg egy 3 lépcsős Szuromi-tengely, de szoftveresen nincs hozzáigazítva. Mondták már nekem hogy a tengely lehet ennek az oka, de tuti hogy nem, mert állandóan előjönne ez a probléma.


Ötletek esetleg? Vagy hasonló volt valakinek?


Mindenkinek köszönöm előre is a válaszokat!



2022. nov. 14. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát lehet, a váltótartó megadta magát.

Bár ha jól emlékszem az F astráknál előre került a motortartó a hossznyúlványra, e kadetten volt felül, opelék rájöttek, ott volt jó helyen, ezért g astránál visszarakták, ahol az e kadetten volt.

Ez ilyen f astra rigolya volt, ha egyenetlen a hengerekben a gyújtás, jobban előjött a rángatás.

Dízelnél, porlasztóhibáknál volt ez főleg, a nagy tömeg miatt.

2022. nov. 15. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet motortartó is elfáradt, de rángatnia attól nem kellene még. Milyen benzin van benne? Nekem az X14NZ a MOL 95-öset utálta, dadogott alapjáraton, fulladt induláskor, erőtlen volt, stb. Egyetlen egyszer tankoltam csak olyat, előtte-utána Shell, OMV, Auchan, stb, soha nem volt ilyen baja, kizárólag akkor, amikor a MOL-os 95 volt benne.
2022. nov. 15. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az is lehet a kuplungtárcsameg van szakadva , libbenve és ezért rángat.

De lehet a motortartó is.

2022. nov. 15. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat!


A váltótartó bakra, illetve kuplungra én is gondoltam, de továbbra is az bosszant, hogy ha mondjuk a kuplung kuka lenne, akkor állandóan rázkódnia kellene.


Mindig OMV 95 Maxmotiont tankoltam amíg elérhető volt, most egy ideig MOL 95-öt kapott, mert mire odaértem az OMV-re, általában elfogyott a sima 95-is. Most megint OMV sima 95-öt kapott. De amikor végig OMV benzint kapott akkor is volt a jelenség sajnos.

2022. nov. 15. 07:02
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

Nem állandóan csinálja ha szar kuplung.

Az üzemanyagnak ehhez semmi köze.

2022. nov. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5 Ja oké akkor biztos hazudok...


Nyilván most már tudjuk, hogy nem a benzin az oka, de azért nem kellene ok nélkül hülyeséget mondanod. A benzinnek is LEHET hozzá köze.

2022. nov. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

" elinduláskor amikor fogáspontig emelem a kuplungot, elkezd remegni/pattogni, rázza a váltókart eszeveszett módon, néha ki is dobja 1-esből."

6. Legalább olvasd el a kérdést .

Nem benzin, értsd meg.

2022. nov. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Pont ugyan ezt csinálja pont így az én c14se F Astrám.

Lehet tudni mi lett a megoldás?

2023. okt. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!