Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Műszaki vizsga menete?

Műszaki vizsga menete?

Figyelt kérdés

Friss jogsis vagyok, nem tudom, mi a rendje, módja / hogy szokás.

Van egy autóm, jövő márciusban jár le a műszaki.

Az autószerelőre szeretném majd bízni. Kérdésem az, hogy mennyi idővel korábban jelentkezzek be hozzá, hogy gond nélkül meglegyen minden? Tehát véletlenül se járjon le a műszaki. (ha esetleg lenne rajta valami javítani való pl)


2022. nov. 23. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt kérdezd meg tőle. Én felhívtam, másnap vittem az autót, és hozhattam is el friss műszakival. Apámnál ugyan ez kb. 2 hetes procedúra volt, mert annyira tele voltak munkával.
2022. nov. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nos ez az a kérdés, amit konkrétan a kiválasztott szerelőnek kell feltenned. Nem ismerjük az autód állapotát, és a szerelőd szabad kapacitását sem. Márpedig konkrétan ettől a két dologtól függ.
2022. nov. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én eddig úgy csináltam hogy lejárat előtt 1 hónappal átnéztem magam az autót, amit szemmel látok meg tudom hogy mi jó és mi nem. Ha jónak ítéltem meg midnent akkor elvittem előzetesre, ha ot volt gond akkor összeírták mi az és a listával szépen elmentem egy szervízbe ahol megcsináltattam amit kellett. Direkt úgy mentem oda hogy legkésöbb mikorra kell meglennie és úgy egyeztettünk időt erre. Meglett szépen csinálva midnen időre, és mviel a vizsgaállomás a szervízhez tartozik így intéztek nekem időpontot előrre egyeztettek velem hogy megfelel-e meg írtunk meghatalmazást hogy emiatt ne kelljen külön odamennem így akkor Őkelintézik és ha minden kész akkor írnak egy smst hogy mehetek az autóét, és ez így is volt. Írtak hogy midnen rendben és megírták mennyi lesz az egész számla, nagyhjából tudtam mert kaptam árajánlatot akkor odamentem és midnent egybe kifizettem, javítást, vizsgát és már vihettem is az autómat.


Persze ez szerelőtől, meg szervíztől függ. Jártam úgy is a barátnőm autójával hogy elvittem előzetesre, megvoltam erre hatalmazva mivel nem a nevemen volt. Odavittem azt mondták hogy minden rendben és ha van nálam elég pénz meg ráérek akkor gyorsan megcsinálják az élest mert nekik belefér időbe és nekem se lesz késöbb ezzel gondom. Mondtam hogy jó akkor csinálják és már meg is volt a rendes műszaki. Meg úgy írták be a forgalmiba hogy a lejráattól számítva 2 év tehát az hogy odavittem korábban nem okozott gondot.

2022. nov. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Függ az autódtól is, meg a szerviztől is. Ha a szerviznek van szabad időpontja műszaki vizsgára, illetve az autód is rendben van, akkor odaviszed reggel az autót, gyorsan átnézik, látják semmi baja, elviszik vizsgázni, átmegy, délután viheted az autót, 1 napos procedúra. Persze ez két dolgon múlik, két dolgon bukhat meg: a szerviznek lehet nincs azonnal időpontja, csak 1-2, vagy akárhány nappal később, illetve hogy ha az autódnak van problémája, amit a műszaki előtt meg kell csinálni, akkor az mennyi időt vesz igénybe. Ezeket mi nyilván nem tudhatjuk, a szervizzel kell beszélni. Egy biztos: most még nagyon korán van. Januárnál hamarabb nem kell vele foglalkoznod.
2022. nov. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 krwkco ***** válasza:

"Meg úgy írták be a forgalmiba hogy a lejárattól számítva 2 év tehát az hogy odavittem korábban nem okozott gondot."

Ez akkor működik így, ha a lejáratig kevesebb, mint 1 hónap van hátra.

2022. nov. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!