Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az érintőképernyős vagy a...

Az érintőképernyős vagy a kapcsolós műszerfal a jobb?

Figyelt kérdés
Az új autókba már alig raknak fizikai gombokat, helyette egy tablet van a középkonzol helyén.

2022. nov. 23. 23:27
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
86%
A kapcsolós, szerintem ez objektíven kimondható. Menő a nagy high-tech kijelző meg minden, de amikor menet közben állítanál valamit akkor egyenesen balesetveszélyes hogy egy kijelzőt kell bámulnod közben az út helyett, míg a fizikai kapcsolókat meg lehet jegyezni és “vakon” kezelni, az útra figyelve közben.
2022. nov. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
75%

#1


Pontosan ahogy mondod.

Plusz randák is ezek a tabletes szemetek..

2022. nov. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
87%
A tapisat csak a gyártók erőltetik.
2022. nov. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 Beviz Elek ***** válasza:
74%

A gombos előnye hogy menet közben ki tudod tapogatni ha megtanultad mi hol van. Az érintőképernyős előnye hogy ha utólag kibukik hogy valami nem jó, akkor átalakítható szoftveresen, illetve lehetőséget ad hogy egyszerűen új gombot adj hozzá anélkül hogy szétfurkálnád a műszerfalat.

Egy alap faék autónál nincs sok értelme, de egy Teslánál pl már fontos.

2022. nov. 24. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
95%
Én mindkettőt szeretem. Az érintőképernyős jóval könnyebbé teszi a finombeállításokat és több információt tud megjeleníteni, valamint tény, hogy később is bővíthető, testreszabható. A legfontosabb menet közben használt funkcióját az értelmesebb gyártók úgyis meghagyták gombosnak, pl a szellőzés vagy a rádió fő kontrolljai az én autómban továbbra is gombosak, meg hát az indexet vagy a féket sem a menüből kell kiválasztani :)
2022. nov. 24. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
100%

Két autóm van. Az egyik 2005-ös. De már ennél is van egy ~6,5-7"-os színes, tehát nem az az oldschool monokról LCD, kijelző van a középkonzolon. Igaz még nem érintős, alatta még van jó sok gomb, tekerő.

A másik 2018-as. Jóval nagyobb, jobb felbontású érintőképernyő van ugyanitt, alatta kevesebb gombbal. De a klímapanel itt is még fizikai gombos.

Egyikkel sincs semmi bajom. Mindkettő megszokható. Rossznak nem mondanám egyiket sem. Nem zavar az éritőképernyő sem. Vezetés közben a főbb funkciók elérhetőek a fizikai gombokkal. Pl hőfok állítás, páramentesítés, rádió hangerő, stb. Ha valami apró beállítást akarok eszközölni az almenü almenüjében a kijelzőn, azt úgysem menet közben fogom állítgatni.

2022. nov. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
18%

De mi az hogy jobb?

Nekem mindkettő bejön.

2022. nov. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
82%

Nyilván a kijelző az szebben nézki és modernebb, de valóban ahogy írják

a kapcsolókat sötétben is lehet kapcsolgatni úgy hogy nem nézünk oda.

Ez nem baleset veszélyes.

2022. nov. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőnek van előnye. Az érintőkijelzős modernebb, számomra jobban is néz ki, több a lehetőség benne, míg a hagyományos gombos megbízhatóbban működik, és vezetés közben jobban lehet használni.

Szerintem a kettő közötti arany középút a legjobb. Legyen egy szép, nagyfelbontású kijelző, de az alap funkcióknak legyenek meg a fizikai gombok.

2022. nov. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
100%

Ha kormányról vezérelhető lenne a menüje (léptetőgombok, ill. egy "enter" + "cancel" gomb) a tapipadnak, akkor lenne értelme, de én még ilyennel nem találkoztam.


Én jobban preferálnám az alapból sok extrás, de hagyományos konzolú autók gyártását. Pl. mi az hogy közép-európába tervezett (forgalmazott) autóknál nem ALAP pl. az ülésfűtés és digitklíma?


Miénkben ugyan van automata (manuális beállítást is tud természetesen) digitklíma, ami nagyon jó, de ülésfűtés ami jól jönne nincs.


És ebben minden gomb kapott háttérvilágítást, megtalálod a sötétben is könnyen. Én nem szeretem a tapipadot, vagy azt nézem vagy az utat. Ha nem az utat, óhatatlan hogy el ne húzd a kormányt, többnyire balra...

2022. nov. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!