Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire kell figyelni egy alacson...

Mire kell figyelni egy alacsony hasmagasságú autónál?

Figyelt kérdés

A közeljövőben szeretnek vásárolni egy újabb autót.

Amit kinéztem az egy 2018-as Hyundai i30 fastback 1.4-es, automata.

Olvastam róla, hogy kicsit lentebb van, mint a többi autó. Mire kell itt figyelni?

Sajnos eléggé rossz úton járok, mivel máshol nem tudnék elmenni. Hatalmas kátyúk, egyenletlen úttest, hatalmas sullyedesek. Mire kellene itt figyelni?

Illetve általában városban legtöbbször padkánál tudok parkolni.

Az autó duplakuplungos automata váltós. Ez mit takarna? Mennyire megbízható ez a fajta váltó?

Nem vagyok valami hű, de nagy kocsi szakértő, ezért szívesen fogadom mindenkitől a választ, amit előre is köszönök!


2022. nov. 25. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy ültetett sportkocsiról lenne szó megérteném hogy aggódsz, de nem kell. Nem fogsz sehol fennakadni. Nyilván ahol tudod kerüld a kátyút, de ez bármilyen autóra igaz.

A duplakuplungos automataváltó azt jelenti, hogy a váltások nagyon gyorsak, mivel mindig úgymond elő van készítve a következő fokozat. Mivel pár éves autó, nem szabadna hogy bármi baja legyen. 50-60 ezer kilométerenként szigorúan cseréltesd le a váltóolajat, és nem lesz gond.

2022. nov. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha 40-60 ekm van benne akkor még jó az a motor mert évente cseréltek olajat de ha betartották a 30ekm előírást akkor már lassan kuka kategória az a motor
2022. nov. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az autóban egyébként 38.000km van.

Minden szervízről papír.

2022. nov. 25. 11:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Az úthibák nem fogják megütni a küszöböt, ahhoz lyukakba kéne belemenni. Padkákra viszont vigyázni kell parkoláskor. Sajnos sok helyen a régebbi fajta magas kövek vannak. Sok helyen pont elfér az ajtó kinyitáskor (párhuzamos parkolásnál), pedig annál magasabb hasmagasságú toyotát vezetek. Merőleges parkoláskor az első lökhárítóra kell figyelni főleg. Sok autón van lökhárító szoknya, na azokat előbb utóbb ledarálják. Ismerősömnek van volvo s40-es autója, ő már fel sem rak másikat, mert úgy is leszedi a padka valahol.
2022. nov. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy széria autónál kb. semmire, ugyanúgy használod, mint az előzőt. Ha egy eleve alacsony autót leültetsz még öt centivel, akkor már van min aggódni
2022. nov. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem csak egy Astrám van. Nem kifejezetten alacsony autó, de a mostani SUV-oknál alacsonyabb. Elöl a koptató le szokott koppanni mélygarázsba történő beálláskor. Ugyanez történik kopnál fel/lehajtásnál. A motor alatt van egy gyári műanyag burkolat. Kb annyi hely van alatta, hogy az öklöm épphogy belefér. Útfelbontásnál volt már, hogy ez is leért. Látszik, hogy össze van már karistolva. De kb ennyi.

Padkákat én mindig kerülöm, ha nem muszáj nem állok fel rá. Nem attól félek, hogy leér az alja, hanem a felnit, gumit sajnálom.

2022. nov. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!