Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW E91 318d 2010 es évjárat....

BMW E91 318d 2010 es évjárat. Közvetlenül indítás után rövid ideig(1-2 mp) szürkés-kékes kipufogó gáz jelenik meg. Azután már szinte alig jön ki füst, pedig a motor még ekkor is hideg. Egyébként az autó jól indul és jól is megy. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

2022. nov. 29. 15:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Valoszinű eszi az olajat
2022. nov. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Kékes színű füst, olajat jelez az égéstérben.
2022. nov. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, de az olajat egyáltalán nem eszi.
2022. nov. 29. 15:52
 4/16 A kérdező kommentje:
Ha az olajat enné, akkor indítás után fél perccel is füstölne, de akkor már egyáltalán nem is füstöl.
2022. nov. 29. 15:55
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
El kell vinni egy hozzáértő dízeles szerelőhöz. Senki nem fog belelátni interneten keresztül az autódba.
2022. nov. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 veterán vas ***** válasza:
72%

Pedig hidd el, hogy motorolaj.

Számottevően -most még- nem eszi az olajat, csupán az a mennyiség füstöl el induláskor, ami a szelepszárakon csorog le.

/nem pont BMW-n de más autón már találkoztunk ilyen problémával, a szelepszár-szimmering csere megoldotta/

2022. nov. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy, ki van herélve? Mert abban már van DPF, legalább is gyárilag. Amúgy igen ez olaj ahogy előttem mondták, a tömítések mellett a turbót is ajánlatos átnézetni.
2022. nov. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen, ki van herélve, de ahogy írtam csak egy-két másodpercig ad ki füstöt. azután már szinte nem is füstöl egyáltalán.
2022. nov. 29. 18:03
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lehet hogy turbó. Azt viszont nagyon érdemes megnézetni mielőtt benyeli az olajat.
2022. nov. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ez a motor nagyon törődős. Vezérlés mikor volt cserélve? Mert akkor egyben kell cserélni az összes tömítést is ergo az olajat nem eresztheti. Tömítéscserét meg igényes szerviz nem hagy el, ha meg elhagyták a mekkmesterek aggódj a vezérlés miatt is hogy milyen bóvlit tettek bele. Ez szerintem turbó lesz, már a végét járja, felújítás vagy csere. Amúgy szerintem azért is ütötték ki belőle a dpf-et mert a rossz turbó miatt folyamat telerakta olajjal. Ha jót akarsz, keress fel egy BMW szakszervizt.
2022. nov. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!