Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha minden fogyasztót ráadok...

Ha minden fogyasztót ráadok (légkondi, ventillátor, ablakfűtés, reflektor, elektromos ablak), akkor a lámpa fénye halványodik, a műszerfalvilágítás elmegy, az ablak alig emelkedik és még az ABS kontrollámpája is felvillan;miért?

Figyelt kérdés

A kocsi 17 éves, 1.3 benzines fiesta.


Pöccre indul. Ennek ellenére lehet gyenge akksi? Vagy a generátor kezd haldokolni? Esetleg valami más? (légkondi ősszel volt töltve).


2022. nov. 30. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A generátor nem bírja.

De lehet, hogy gyári állapotában sem bírt volna ekkora terhelést.

2022. nov. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az akku is lehet már hogy nem a legjobb, vagy a generátor töltése se jó.
2022. nov. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van fő biztosítéktábla valahol az akku környékén (nekem van ott is), akkor megnézném, hogy annak elemei nincsenek-e oxidálódva.
2022. nov. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Testkábelek átmeneti ellenállása is okozhat ilyesmit, ha oxidált.

Nekem is mk6-os Fiestám van, csak 1.4tdci, de semmi ilyesmit nem lehet tapasztalni mint amit leírtál. Sőt, nekem van bent egy utólagos elektromos fűtés is, 25A áramfelvéttel. Még ennek üzemeltetése közben is 14V felett tölt a generátor.

2022. nov. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Egy móricka-mérővel megnéztem tegnap este.


Az akksi az full fel van töltve. Töltéskor veszi a normál áramot, azonban amikor rápakolok mindent, és bekapcsol a kompresszor, akkor pár másodpercre kiesik a töltés. Semmi nincs - majd visszajön.


Máskor a töltőáram olyankor 13,2 voltról 15 környékére felmegy, fent is marad.


Ha nem kapcsolok rá mindent, akkor a légkondi működtetése sem okoz se kiesés, se töltőáram-emelkedést.


Ez így leszűkítheti arra, hogy a generátor kezdi megadni magát? (van már vagy 200.000 km a generátorban)

2022. dec. 1. 08:15
 6/8 krwkco ***** válasza:
100%

"amikor rápakolok mindent, és bekapcsol a kompresszor, akkor pár másodpercre kiesik a töltés."

A légkondi elvileg nem igényel lényeges mennyiségű áramot. Csak annyi a kapcsolata a generátorral, hogy közös a hajtásuk.

Lehet, hogy megcsúszik a hosszbordás szíj a hajtótárcsán? A generátor eleve nagy erővel terheli a sok igényelt áram miatt. És akkor még hozzájön a légkondi kompresszora is.

2022. dec. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Töltést, testelést ellenőrizném először
2022. dec. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7 akkor én is, ha értenék hozzá, meg ha tudnék bármit is kezdeni vele! :)


De jövő héten megy szervízbe, ott már értelmesen szeretném elmondani, hogy mi bajom van. Na, nem én akarom megmondani, hogy mi baja van, hanem a releváns dolgokat elmondani, valami összeszedett módon.


Köszi mindenkinek!

2022. dec. 1. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!