Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet, hogy nem bírja az...

SIDLER22 kérdése:

Lehet, hogy nem bírja az autóm a 95-ös benzint?

Figyelt kérdés

Van egy régi 99-es Honda Accord-om. Nemrégiben volt szerelőnél mert alapjáraton lefulladt. Valami pillangószelepeket tisztítottak rajta és azóta jó lett viszont ha ráléptem a gázra akkor hallani lehetett egy csörgő hangot. Az ismerősöm azt mondta, hogy nincs ezzel semmi gond. Most a benzin hiány miatt muszáj voltam 100-ast rakni bele és azóta elmúlt ez a csörgés (meg persze halkabb is lett).

Ha jól emlékszem ez a csörgés csak akkor jött elő miután tőlük elhoztam. Lehet, hogy valamit átállítottak és az előgyújtás vagy valamit nem jól állítottak be?

Arra tudok gondolni, hogy ez egy light-osabb verziója volt a tipikus kopogó hangnak amit rossz oktánszámú üzemanyag szokott okozni. Vagy ettől nem fog károsodni a motor csak hangosabb?



2022. dec. 11. 08:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha túl szegény a keverék pl lambda szonda hiba miatt, attól is csöröghet.

Próbálj kopogásérzékelőt cserélni először.

De lehet szétkokszosodott motornál, ami eszi az olajat, az öngyulladás is.

2022. dec. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy tud károsodni a motor, mert a kopogást a rosszul időzített gyújtás okozza, ami "ráüt" a dugattyúra. Lehet valamit elrontott a szerelő, vagy a kopogásérzékelő halt le. Volt ilyem problémám Astrán, hogy nagy gázra becsörgött, akkor ennek az érzékelőnek a cseréje oldotta meg a proglémát.
2022. dec. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%

Az accordban is van oktánszámérzékelő...alább állították, mint 95, ezért csörrent...az oktánszám-érzékelő idővel beszabályozza a gyújtást...

A legegyszerűbb megoldás 100-ast tankolni, akkor az előírt 98-as nem csörgeti meg...jó minőségű motorhoz a gyári oktán kell.


Amúgy semmi sem biztos, mert nem tudhatod, hogy a kútoszlopon kiírt 98 tényleg annyi-e?

2022. dec. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kollégáimmal most elkezdünk erről beszélgetni és mondták, hogy a 100-as kevesebbet is fogyaszt és a mostani árak mellett még talán vissza is hozza az árát mert kevesebbet fogyaszt.
2022. dec. 11. 09:25
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Jajj 3-as, már miért ne lenne a kiírt kútoszlopban a rá írt üzemanyag? Kûrva egyszerű megbukni nem szabványos üzemanyaggal, senkinek sem érdeke ezt kockáztatni. Olyan van, hogy logisztikai okokból mondjuk 1 szállítmány a 10-ből alacsonyabb oktánszámú, de ilyenkor azt nagy mennyiségű valódi 98-ashoz öntik hozzá, így a végeredmény bőven minosegi paramétereken belül marad. És ez kivételes eset, nem pedig a főszabály
2022. dec. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
#4 Erre nincs garancia, hogy kevesebbet fogyasztana. Ahogy arra se, hogy jobban megy tőle. Ez csak akkor szok igaz lenni, ha a vezérlő tanulákony, és erölteti a nagyobb előgyújtást, viszont ha tényleg halódik a kopogásérzékelőd ami ezt a gyújtászabályozást befolyásolja, akkor sok értelme nincs 100-st tankolnod. Én biztos nem hagynám ennyiben, mert akár a dugattyúdat is kilyukaszthatja.
2022. dec. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Próbáld ki másik kút benzinét. Én annak idején az F Astrámmal jártam úgy, hogy mindig Shellt, vagy OMV-t tankoltam, aztán egyszer egy hosszabb úton egy MOL jött velem szembe, tele nyomtam a szokásos 95-tel és összeszarta magát a motor, alapjáraton dadogott, elinduláskor fulladt és sokkal nagyobb gázt kellett adnom mint előtte, a teljesítmény is egyértelműen csökkent. Ment ez két hétig, volt még kb. 10 liter belőle, mentem a Shell-hez és sejtettem hogy a benzin a ludas, szóval 95 helyett 100-asat tankoltam hogy kipucolja, lám a probléma azonnal megszűnt.


Ezzel nem a MOL benzinét szidom, mert nyilván nagyon sokan tankolnak ott és nem tapasztalnak ilyet. A lényeg az, hogy minden motor más és minden motor máshogy reagál ugyanarra a benzinre. Ezért is van az, hogy mindenki más kútra esküszik, hogy az jobb. Neki lehet tényleg jobb volt, de másnak más autóval meg nem, aztán balhéznak az interneten hogy melyikőjük a hülye, pedig igazából mindkettőjük (vagy egyikőjük sem).


Amit tankolsz azt lehet valami okból nem szereti a tiéd, úgy van keverve adalékokkal hogy nem tudja megfelelően hasznosítani. Menj másik kúthoz és próbáld meg azzal. Ha a benzinváltás nem oldja meg, akkor kell az autóban keresni a hibát, pl. lambda-szonda, kopogásérzékelő, ilyesmi.

2022. dec. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Magas a sűrítési aránya a motornak, simán kopoghat!!!

Főleg a magyar hulladék 95-től ami az utóbbi hónapokban csak fosabb lett mint valaha.

2022. dec. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Vortrex ***** válasza:
Amúgy ez tényleg érdekes. Én az üzemanyag hiány alatt kénytelen voltam tankolni a prémium dízelből, és az én kocsimnak is elmúlt a csörgő zörgő hangja. Tudom, hogy benzinre vonatkozott a kérdés, de ezek szerint tényleg van valami prémium üzemanyagokban, vagy pedig mostanában kihagynak valamit a simából....
2022. dec. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%
#9 Persze hogy van. Csak a fotelharcos okoskodó összeesküvés-elméletes marhák mondanak olyanokat, hogy minden benzin egyforma.
2022. dec. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!