Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szoktak problémázni a ti...

Szoktak problémázni a ti szüleitek az autóvezetésen?

Figyelt kérdés
Az enyémek igen. Tíz éve is állandóan kötekedtek velem vezetés közben, a bátyám kezét csesztették, miközben a sebességet váltotta. Állandóan üvöltöztek, de kiakadtak akkor is, amikor másokkal mentem el vezetni, a tudtuk nélkül.

2022. dec. 13. 18:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tetszik valami lehet menni busszal válasszal elintézném.
2022. dec. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Tudtuk nélkül soha nem mentem sehova, mivel nem az enyém volt az autó. Ma sem viszem el a családi autót kérdés nélkül 10 percre sem. Életemben talán kétszer nyúltak bele fizikailag a vezetésembe, egyszer a kormányba, egyszer a kézifékre helyezte apám a kezét és készen állt volna behúzni - mindkétszer baromira jogosan.
2022. dec. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Az elején apám közbeszólt párszor, de ennyi, 1-2 év után már nem volt miért szólnia.
2022. dec. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Az elsö ilyen alkalommal lefékeztem, megálltam és közöltem, vagy csöndben, nyugton vannak, vagy kiszállnak, így nem megyünk sehová.
2022. dec. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
#4 ott mondtam volna meg neked, hogy oké, ha már megálltál, nem is kell ezt az autót vezetned soha többet. Pofátlan kölyke.
2022. dec. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon az elején amikor friss jogsis voltam akkor volt problémázás. Apám leginkább azon problémázott amikor egy kereszteződésnél túl sokat vártam hogy elmenjen az autó amikor 3x kimehettem volna, akkor ebbe voltam a legbizonytalanabb mindig. Meg egyszer amikor tolatva kellett beálljak a garázsba akkor volt hogy mondta hogy rosszul csinálom és berántotta a kéziféket ami jogos volt mert majdnem kivittem a kaput. Utána parkolásnál kötött belém hogy nem jó, újra próbáljam mert picit ferde volt az autó de nagyon minimálisan. Utána már nem volt ebből gond. Látták hogy fog menni és akkor már engedtek egyedül is vezetni meg sokszor direkt elküldtek viszonlyag messzire hogy idegen helyen is helyt tudjak állni ha úgy alakul.
2022. dec. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
#6 Na, ez érdekes, nálunk apám pont az ilyenre nem szólt be kereszteződéseknél, hagyta, hogy tudjam, nekem mi a komfortos, max. cuppogott meg hamarabb meg kellett állni, hogy rágyújthasson. Inkább az egyáltalán nem vezető anyám mondogatott olyanokat, ha fater nem ült mellettem, hogy "apád itt már rég kikanyarodott volna". Aztán egyszer (sokkal később, több rutinnal) kikanyarodtam, amikor anyámat és egy barátnőjét furikáztam, azóta inkább nem szólal meg, úgy megijedt.
2022. dec. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kérdezö !!! 10 éve !!! éve vezet, akkor nem a szülök autóját.

Másrészt ha valaki beleavatkozik a vezetésbe, az kimeríti a közúti veszélyeztetés fogalmát, a balesetek jó része ilyemi miatt történik.

Mellesleg a kölyök korból már régen kinöttem, és nem is vezetem/vezettem soha más autóját.

2022. dec. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
49%
#8 A balesetek jó része nem ebből történik, hanem a gyorshajtásból, relatív gyorshajtásból és elsőbbség meg nem adásából. :)
2022. dec. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

Nagypapám szokott, de bele nyúl a dologba. Apám elrendezte amikor már szinte beleszólt, félreállt, kiszállt, nagypapa kérdezte, hogy most mit csinálsz? Apám: helyet cserélünk, most te vezetsz. Nagyfater: de én nem tudok vezetni, nincs jogsim. Apám: na ez az. Azóta ott nincs több kérdés.

Múltkor én vittem haza nagypapámat, már elegem volt az egész napból, 150-ig felmentem óra szerint (pályán) egy kis szakaszon, nem szólt semmit

2022. dec. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!