Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért írnak kb minden régebbi...

Miért írnak kb minden régebbi benzines autohoz 8liter körüli fogyasztást?

Figyelt kérdés

Szóval autóvásárlás előtt állok, sok és sokféle autót néztem, de mind kb 20éves, szóval nem újak (keret kb 800ezer) De akár 1.4es Cliot, akár 1.4es vagy 1.6 Golfot. vagy 1.6os A4 et néztem mindhez azt írták, hogy városban az átlag 8liter körül van. Sőtt, haverom 1.3 as Swift-je (vasaló swift) is 8liter körül eszik városban (elvileg, mert inkább országúton használja). Ezek reális adatok?

Tapsztalatokat (nem feltétlen ezekkel a modellekkel és motorokkal) tudnátok mondani?

Tudom tudom, az 1.9 5liter es a világbol is kimegy, de inkább benzines érdekel. (persze azert 1.9 es velemenyeket is meghallgatok)



2022. dec. 14. 00:22
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
1.9 2002-es PD TDI Passatom van. Hosszúba 5,5-6 az átlag lábamtól függően, városban 7-8. Azt tudom ajánlani, mint a 9-es. Ezek a kisebb köbcentis turbó nélküli benzines motorok nem igazán mennek. Például egy 1.6 motorú Audi A.4 ami közel 1600kg neked a városba akár a 10-et is megeszi és még nem is megy.Akkor inkább egy Suzuki Swift ami nem is megy, de nem is eszik és fentartani is jóval olcsóbb mint egy A4-et. Ha napi szinten pályázol legalább 50 km-et akkor megfontolnám egy dízel vásárlását.
2022. dec. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!