Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2009ben vásároltunk egy új...

2009ben vásároltunk egy új autot,szeretnénk eladni és most vettük észre, hogy a motorszám utolsó négy számjegye forditva /5979 ,7959/lett a forgalmiba beirva .Az eredeti szlán is ez a rossz szám szerepel ! Mit lehet csinálni ?

Figyelt kérdés

#Motorszám elírás
2022. dec. 15. 17:48
 1/8 Akvariumpucolo ***** válasza:
28%
Hát ez sajna így bontó
2022. dec. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 krwkco ***** válasza:
100%

Létezik olyan, hogy téves bejegyzés a forgalmi engedélybe. Ebben az esetben az okmányirodán lehet cserét kérni. Ott biztosan megmondják, hogy milyen igazolásra lesz szükség.

Vélemény egy műszaki vizsgaállomásról, vagy eredetiségvizsgálótól, esetleg a márkakápviselet igazolása, hogy milyen motorszámmal hagyta el a gyárat.

Az én autómon az alvázszám és a motorszám vége megegyezik: ilyen esetben eléggé nyilvánvaló, hogy nem történt motorcsere.

2022. dec. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ha jól emlékszem az alvázszámon írtak el egy betűt, ez a műszaki vizsga során derült ki, ami alapján aztán javították is a forgalmit.
2022. dec. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha jó fej a vizsgáztató, beírja a motorkódot (ha olvashatatlan pl rozsda miatt a szám), és le van tudva.
2022. dec. 16. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Az okmányirodában azt mondták hogy a márkakereskedésben kell a kocsi COC papírját kikérni ! Ezzel jön ki a gyárból ! Ezt alvázszám alapján nézik !
2022. dec. 16. 04:28
 6/8 A kérdező kommentje:
Ebben az a nagyon érdekes hogy a 13 év alatt a műszaki vizsgákon sem vették észre !!!!! Lehet hogy nekem kellett volna megnéznem mikor vettem de ki gondol arra hogy az új autót mikor átveszi a kereskedésben megnézze a motorszámot !!!
2022. dec. 16. 05:04
 7/8 krwkco ***** válasza:

"a márkakereskedésben kell a kocsi COC papírját kikérni !"

Klassz! Akkor megoldható.

Még arra is van esély, hogy elfogadják, hogy az okmányiroda hibájából került be a téves bejegyzés és akkor nem kell fizetni a forgalmi cseréjéért.

2022. dec. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megkértem ! Most várok mert persze ez sem megy könnyen !!!
2022. dec. 16. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!