Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy mauda 323 f es autom. ...

Van egy mauda 323 f es autom. Amiben hidraulikus kuplung van És az alsó munkahengerböl jövö csö eltört. Viszont nem lehet kapmi sehol sem hozzá. Még bontoban sem találok. Valaki valami alternatíva esetleg?

Figyelt kérdés
2022. dec. 16. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne hogy leírd !!

Na mégis hol tört el és miből van az az anyag ?

Meg lehet hegeszteni vagy toldani esetleg.

2022. dec. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1 es

Alubol van .

És nem lehet heggeszteni.

2022. dec. 16. 12:17
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor beviszed a csövet egy hidraulikával foglalkozó céghez és legyártanak neked egy ugyanolyat
2022. dec. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Biztosan alubol van???


Van azért ott nyomás rendesen.

Gumitömlő és vascső kombinációjával szokták megoldani.


Hány bontót hivtál fel? Tipikusan japán bontokat kellene hivogatnod, valahol csak lesz.


Később körülnézek neten hátha van utángyártott valahol, bár kérdés az milyen minőségű.

Én jól megszivtam vele, fél év után eldurrant a tömlő.

Igaz teljesen más autó de nem volt éppen olcsó alkatrész.

Aztán vettem 30+ éves bontottat, na azzal semmi gond nincs!!!

2022. dec. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hirtelen egy ilyet találtam:

[link]


Ez lenne az? Csak mert több félét kidob, de sokszor a kép nem is stimmel amit kiraknak termékképnek.

2022. dec. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 MGéza ***** válasza:
Ez a típus még abszolút de nem nevezhető kihaltnak, szerintem egyszerűen nem néztél utána elég alaposan, vagy rosszul fogtál hozzá. Cikkszám alapján keresgélj, a csövön általában szokott lenni egy alkatrész azonosító szám, az alapján lehet hogy csak utángyártottat, de valahol biztos kapsz.
2022. dec. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

5 ös igen ez az

De már raktam bele rézböl

A mubkahenger is kilett cserélve

Felis lett töltve a tarály olajjal

Viszont ugyanúgy a padlon marad a pedál

2022. dec. 17. 16:22
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha meg tudtad oldani a csövet akkor még légteleníteni is kell ám az alsó munkahengert....
2022. dec. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8as

Csak vegyem le a munkahengerröl a légtelenitö csavart és enyi?

Járó vagy álló motornál?

2022. dec. 17. 18:45
 10/10 anonim ***** válasza:

Neeem 🙂


A legegyszerűbb alulról légteleniteni csak ahhoz be kell szerezned egy fecskendőt, lehetőleg minél nagyobbat.

Gyógyszertárban kapni 10 vagy 20 milist is akár aprópénzért, illetve kell egy átlátszó kis gumicső is.


Megszívod a fecskendőt fékfolyadékkal, ráteszed a kb 20-30cm (vagy amekkora kell a hely miatt) csövet és addig nyomod a fecskendőt, hogy az összes levegő kimenjen a tömlőből.

Ezt a tömlőt rádugod a légtelenítő csavarra, megnyitod és benyomod a fékfolyadékot.

A kuplung persze ne legyen lent...

Ezt megismétled még egyszer kétszer és kész...


De ha mondjuk 20 milis a fecskendő akkor elég egyszer is szerintem de azért ott sem árt kétszer.


A fékfolyadék tartály ne legyen csurdig mert ki fogja nyomni.

Ha tele van akkor szívj le onnan a fecskendővel.

2022. dec. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!