Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Télen a nagyobb hidegben...

Télen a nagyobb hidegben valóban jobban indítható az autó prémium gázolajjal?

Figyelt kérdés
Akik szoktak járni külföldön olyan helyen ahol -15-20 fok is van, mik a tapasztalatotok? Sima gázolajat vagy prémiumot tankoltok általában, és melyikkel hogyan viselkedik a kocsi, hogyan indítható a nagy hidegben?

2022. dec. 17. 21:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nézz meg egy sima gázolaj vizsgálati jegyzőkönyvét! Nézik a fagyáspontot, paraffinkiválást (zavarosodás) is. A sima gázolajoknál ez az érték valahol -34 °C környékén van.

Az EN590-es szabvány is azt írja elő, hogy -20 alatt kell lennie. Magyarországon elég ritka a -20 fok alatti hőmérséklet. Ha Szibériában jársz, ott valóban tanácsos a prémium. (Ha van egyáltalán ott olyan, hiszen az EN szabványok Európára vonatkoznak.) Egyébként meg ha nehezen indul, az izzítást és a kompressziót nézetném meg.

2022. dec. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
74%
OMV prémium gázolajjal az én autóm könnyebben indul reggel a minusz fokokban!
2022. dec. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
#12 amelyik autó nehezen indul ezekben a -1 / -2 fokokban az már eleve gyanús hogy ott más is van a háttérben :D Ugyan úgy pöccre kellene hogy induljon úgy is (mármint a tökéletes állapotban lévő és nem 30 éves autó)
2022. dec. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Így van!

17 éves dízel autóm van, 340.000 km-rel. Amíg nem volt az üzemanyagokkal ez a hiszti éveken át csak prémiumot tankoltam. (Nem az indíthatóság miatt.) Azóta, lassan egy éve kénytelen vagyok simát. Idén felénk -6 fok volt a leghidegebb reggelen. Indíthatóság szempontjából az ég világon semmi különbséget nem tapasztalok. Az önindító épphogy meglöki a főtengelyt és az első fordulatra már szépen magától ketyeg a motor. Ha köszörülni kell, az 99%-ban nem a gázolaj hibája.

2022. dec. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
74%
#12 -es vagyok. 20éves autóm van fél millió kilóméteres futással. Nyilván nincs top állapotban, de lényegesebben könnyebben indul nekem a prémium üzemanyaggal. Ezalatt azt értem, hogy a hétvégi -5 fokban tekert kb. 1-2 másodpercig és röffent. Sima üzemanyaggal 2-3másodpercig tekerne mire beröffen.
2022. dec. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!