Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvásárlás előtt állok és...

Autóvásárlás előtt állok és találtunk egy opel astra-t. Véleményeteket kérném, hogy 2.0 cdti motorrol, kb. meddig bírja? Amit én néztem 320 000 km van.

Figyelt kérdés

2022. dec. 19. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Nem a legrosszabb a világon, de a nagyobb lutrik közé sorolható. Ha a dízel Astra így konkrétan bejön, akkor 1.7-eset keress, azok igen jó motorok. A 2.0 CDTI az az 1.9 Fiat motor továbbfejlesztett változata, az 1.9 pedig hírhedten betegágy volt. A 2.0 jobb, de ahogy a mondás tartja, szarból nem lehet várat építeni.
2022. dec. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen hogy "meddig bírja". Karbantartásfüggő. Ha valaki szarik az egészre akkor már 150 ezernél is kifeküdhet a motor, de aki igazi gazdája, annak 500 ezret is elmegy.
2022. dec. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

2.0cdti, akkor gondolom ez J Astra lesz, kizárásos alapon. Nekem az Insigniából ismerős ez a motor. A korai példányokkal volt főtengely csapágyazási gond. Később ezen javítottak.

A J Astrában az 1.7cdti-kben már mind Denso üzemanyagrendszer van, sajnos nem az egyszerűbben felújítható Bosch, mint korábban. Ettől még persze nem egy problémás motor. A 125 vagy 131 Le-s változattal nem egy versenyautó, de már kellemes.

320.000 km, hogy sok vagy kevés, nagyon előélet függő. Egy dízel blokknak nem sok, még sokat elfuthat. De a körítés már karbantartást igényelhet: generátor, önindító, lendkerék, kuplung, turbó, befecskendezők... A részecskeszűrő is már a végét járhatja ha nem volt még cserélve.

2022. dec. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat, és előre is kellemes ünnepeket!
2022. dec. 19. 20:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!