Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Zafira A 2003 1.6 Z16XE...

Opel Zafira A 2003 1.6 Z16XE motorkodú autómba szeretrnék valamilyen varázsoljat találni amit nem fogyaszt, létezik ilyen?

Figyelt kérdés
A fent említett mondell igen nagyon szereti fogyasztani az olajat. Jelenleg 10W40 van benne, több márka is volt már próbálva mint pl a Mobil 1, Castrol, Castrol GTX, Liqui Moly. Lehetséges hogy egy vékonyabb olaj esetleg változtatná a helyzetet pozitív irányba? Válaszokat előre is köszönöm!

2022. dec. 19. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

2022-ben azt hittem már kihalt a "viszkozitással orvosolom az olajfogyasztást" nevű állatfaj.


Nem, nem létezik. A hígfosást sem tudod azzal orvosolni, hogy sűrűbb kaját eszel.

2022. dec. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Lyukas tetőmre szeretnék varázsszert találni amitől nem ázik be a ház, létezik ilyen?

Nem is értem, hogy valaki hogy gondolhatja komolyan, hogy egy 20 éves, többszázezer km-t futott autó majd nem fogja enni az olajat?

2022. dec. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
Ezek a hírhedt korai Ecotec motorok. Új korában is zabálták az olajat.
2022. dec. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Ezek gyárilag 1:100 keverékkel mennek, csak az olajat az olajbeöntőn kell betölteni, kb. 1000 kilométerenként 1 litert.

Ez ilyen, kiforratlan konstrukció, sosem lesz jó.

2022. dec. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem lesz olyan olaj, amit ne enne ez a motor. Az olajfogyasztas oka itt nagy valószínűség szerint ugye nem az elfolyás, szóval a "sürűbb" sem segítene. Bár azzal lehet igazán rontani a helyzeten.


Ha 0,5l/1000 km alatt van, akkor fogadd el szerintem.

2022. dec. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!