Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Passat b5 motortartó bak?

Passat b5 motortartó bak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Passat b5-ben hány darab motortartó bak van? Illetve hol és milyent érdemes beszerezni, ami nem megy szét másfél hét után? Unix/Bárdi kínálat, például febi, vagy azok felejtősek?

(munkatársamnak szerelő cserélte az autójában, másfél hét múlva ugyanúgy remegett az autó, mint előtte. Elment egy másik szerelőhöz, azóta semmi baja. De nem tudom hogy alkatrész vagy összeszerelési hiba volt e nála)

99-es évjárat, AFN motorkód, manuális 5-ös váltó, kombi(nem tudom hogy ebből a szempontból van e különbség a sedan között)

Ha jól tudom a váltónak van 2db, de a motornak nem tudom hogy 2 vagy 3. Felülről 2-őt látok, de nem vagyok otthon, és jelenleg az alá nézés nem lehetséges(megelőzve a "nyisd fel és nézd meg" kommenteket)

Illetve mennyire macerás a cseréje? Vezérlés, vezérműtengely, hidrotőke, kuplung cserét csináltunk már például, tehát meg tudjuk különböztetni a csillag fejű csavarhúzót a lapostól. De ha van valami speciális beállítási paramétere, akkor tudtok küldeni egy linket? Munkatársamnak annyit mondott a második szerelő, hogy "tudni kell beszerelni", így nem tudom hogy ez mit takar, de arra következtettem, hogy az elsőnél szerelési hiba volt.

Vagy csak régi kivesz, új be, és mehet? Van más is amit érdemes ilyenkor cserélni?



2022. dec. 23. 02:08
 1/2 anonim ***** válasza:
KIzárt hogy a bak menne tönkre másfél hét alatt.
2022. dec. 23. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A második szerelő(és a munkatársam) állítása szerint ő újra kicserélte őket, és azóta jó. Igazából meg ugye mindenki azt mond amit akar, lehet ő nem is cserélt neki tartó bakot, csak valami más olcsóbb alkatrésszel volt a gond. Ezért sem szeretném szerelőhöz vinni, hanem ezt is magamnak megcsinálni, és ha jó, akkor tudom hogy biztos hogy jó, ha meg szar, nincs az hogy más volt hozzá balf..., tudom hogy én csesztem el.
2022. dec. 23. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!