Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 4 sebességes Simson S51 70...

4 sebességes Simson S51 70 ccm hengerrel miért csak 60kmph a max sebesség?

Figyelt kérdés

4 sebességes váltóval, 4 felömlős 70 ccm hengerrel, gyári 16n3-as karbival csak 60 kmph a max sebessége (legalábbis az óra szerint.) Youtube-on a 70 ccm-is hengerekkel összerakott simsonoknak általában 90 kmph a végük, (de néha még a 100-at is kikűzdik magukból) viszont ami még szomorúbb, hogy az 50 ccm-seknek is 60 a végük

Mi az oka ennek? Mi befolyásolhatja ezt?



2022. dec. 25. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:

A hengerürtartalomnak pont nincs köze a végsebességhez. Csak ahhoz, hogy azt milyen könnyen/nehezen éri el.

A végsebesség az áttételen/hajtáson múlik.

2022. dec. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyári gyújtással sosem fog százat menni.Lánckeréknél sincs sok variáció,első van több méretben-ki kell próbálni melyikkel jobb.Hátsó lánckerék egy méret van,de ha van lakatos ismerősöd nagyobbra meg lehet csinálni/kisebbre nem/-pannónia hátsó lánckereket rá lehet esztergálni/hegeszteni.Mondjuk attól pont nem gyorsabb lesz,hanem nyomatékosabb-könnyebb felhúzni egykerékre...
2022. dec. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Módosított primer hajtás kell hozzá (kuplungszerkezet a kisfogaskerékkel) szekunder hajtást sem árt variálni (első lánckerékkel lehet jobban) és a 4 sebességes váltót sem ártana a hosszú 4-esre átépíteni. Mellesleg el nem tudom képzelni miért csak 60 a vége. Nekem 60-as, szintén N3 karbival 71-et megy. Lehet egy tervezett rezó is sokat segítene, nekem az is van fenn.
2022. dec. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! 2. Válaszoló, milyen gyújtàst ajánlanál? Elég új vagyok a témában

3. Válaszoló, jelenleg 1 foggal nagyobb az első lánckerekem (15 fogas, a gyári az 14 amennyire tudom) Ez a hosszú 4 sebesség ígéretesen hangzik, köszönöm

2023. jan. 7. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!