Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Vitara-t vagy S-cross-t...

Suzuki Vitara-t vagy S-cross-t vennétek?

Figyelt kérdés

Családi autónak tervezzük venni, mindkét autót ugyanazzal a motorral és felszereltséggel néztük. Áron kívül van valami különbség?

Ami elmaradt, hogy új autót néztünk.



2022. dec. 30. 14:01
A kérdező szavazást indított:
Vitara
S-cross
10 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

az s-cross tágasabb egy kicsit gyerekek mellé talán jobb választás


A vitara meg jobban néz ki és picit magasabb


Én vitarát vennék

2022. dec. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Ennyi pénzért felesleges venni egy ilyet, mert nincs benne semmi olyan dolog, ami indokolná az árát.

Olyan jól nem megy. Annyira nem kényelmes. Nincs olyan nagy csomagetere. Annyira nem praktikus. Annyira nem fogyaszt keveset. Annyira nem olcsó a fenntartása. Annyira nem néz ki jól. Annyira nem különleges.

Magyar lesz egy nagy semmid 8-10 millióért. A hitelre veszed, akkor aztán ki tudja mennyi lesz a vége.

2-3 millióért vegyél egy használt, de jó állapotú Toyotát vagy Hondát. A maradékból pedig lehet bármi. A Mazda MX-5, egy nyaraló vidéken, egy szép oldtimer.

2022. dec. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én csak az S-Crosst ismerem, azt vezettem is (ismerősé). Amit tudok róla mondani, hogy 140 LE benyás volt, és iszonyúan jól gyorsult (szerintem turbós), elég sportosnak tűnt és 160 km/h-nál volt jó érzés vezetni pályán (6 sebességes). A kormányt azért fogni kellett, mert kicsit húzott jobbra-balra. Pályára szerintem tök jó.


Viszont bent az utastér nagyon szűkös volt, a Vitarák tágasabbnak tűnnek kívülről.


Amit írnak az előző kommentekben ahhoz hasonlóan viszont én sem venném meg 8-10 misiért. Szerintem túlárazott egy Suzukihoz képest. Ismerősöm találkozott őzzel is és az egyik oldali teljes lámpatest cseréje 300k körül volt, ha jól emlékszem. Illetve egyszer valami elpattant a fékrendszerben és pályán elszállt neki (kézi+motorfékkel állt meg, bár ő rengeteget vezet, és ez ha jól emlékszem 300k+ km-nél jött elő).

2022. dec. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
S-cross. Bár nem az én világom egyik sem. De mindkettő van az ismeretségi közömben, vittek már mindkettővel. Az S valamivel nagyobb és talán jobban néz ki. Nem az a szögletes doboz forma, mint a Vitara.
2022. dec. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%
Egyiket sem. Nézz valami normálisat.
2022. dec. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2022. dec. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Swift.
2022. dec. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Farkas999 ***** válasza:

Ha családi autó lesz, akkor SX4, bár, ha két gyerekülés szükséges, akkor az is csak 4 személyes.

Nekünk mind a kettő van a családban. Nagyon felmentek az árak. A full extrás ára már 13 fölött van, szerintem nem ér annyit. Ráadásul gyengébb a motorja, mint a korábbiaknak, a robotizált váltó nem szerencsés, gyengébb a gyorsulása, kisebb a nyomaték, kevesebb lóerő. Van egy csomó felesleges extra, ami felnyomja az árat.

Ha most vennék, akkor keresnék egy 1-2 éves, kevés kilométert futott (15 000 alatt is találni) mild hibridet. Minden szükséges extra benne van, kiváló a motorja, 3+7 év garancia és 6-7 millió között hozzá lehet jutni felszereltség függvényében. Már automata váltós is elérhető 8 millió környékén.

2022. dec. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!