Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha elhajlik a trapézemelő...

Ha elhajlik a trapézemelő amikor felemelem a kocsit, az baj?

Figyelt kérdés

Trapézemelőt használok mert könnyű vele dolgozni és kis helyen is elfér, már többször emeltem vele a kocsit de mindig félek mert oldalirányban kifelé hajlik az egész, megtartja a kocsit, tudok kereket cserélni, de nem vagyok túl nyugodt... ennek ilyennek is kell lennie, a talaj egyenetlensége miatt, vagy érdemes lenne valami másikat venni?


Egy másik autón a gyári emelője az ilyen hattyúnyakas vagy hogy szokták hívni, az sem mindig nyíl egyenes, ezért gondoltam hogy lehet a trapézemelők is ilyenek.


Nem a legdrágább márkájú a trapézemelő azért elmondanám, de autós boltban vettem :D Bottari vagy micsoda.



2023. jan. 4. 10:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs tökéletes állapotban az eszköz, az balesetveszélyes. Nincs értelme kockáztatni, venni kell egy újat.

Használatkor ha egyenetlen a talaj, az emelő alá kell rakni egy deszkát, amíg meg az adott kerék nincs a helyén, érdemes alátámasztani a kocsit. Lehet kapni pár ezer forintért állítható magasságú bakot, ha az emelő összecsuklana, az nem hagyja lezuhanni az autót.

2023. jan. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 rakok alá falapot, sőt még csúszásgátló gumit is, de bakot nem tartok magamnál mert nem fér el sehova, szóval ha az út mellett kell kereket cserélni csak ezek vannak
2023. jan. 4. 10:42
 3/4 anonim ***** válasza:
igen el tud és viszi a küszöböt is ha nincsen szerencséd . gyáriemelő , olajemelő vagy krokodil vagy esetleg nagyon minőségi trapéz
2023. jan. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jó a trapéz emelő, csak ne forduljon ki amikor emeled mert akkor megroppanhat.

Csak egyenesen emelj vele.

2023. jan. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!