Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford focus II ráncfelvarrott...

Ford focus II ráncfelvarrott változat?

Figyelt kérdés

Ford focus II ráncfelvarrott ("húzott lámpás") változatról érdeklődnék. Benzin motorral szeretném venni, azt tudom, hogy agy 1.6 vagy 2.0, de az 1.8 semmiképp mert rengeteg olajat eszik.

1.6-ból van több, ami 101 ló. Mennyire elég az a motor bele? mennyire élvezhető? Mert ha diezel lenne az más, nyomatékosabb.

Azért kérdezem, mert amúgy nem egy hatalmas autó...



2023. jan. 5. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy 1.6-os 2008-as benzinesem, de nem a ráncfelvarrott. Szeretem, mert nagyon megbizható, nincs vele semmi gond, 5 éve használom, csak a kötelező szervizekre kellett költenem eddig. Nem egy száguldó rohamkocsi, de városban tökéletes, illetve autópályát kivéve mindenhol jó. Ott nekem nagyon lassú. 120-nál már hangos a motor, nekem kicsit kellemetlen vele igy az utazás, és ott már érződik, hogy csak 101 LE-s a motor. Ezt leszámitva szerintem egy átlagembernek bőven megteszi munkába járni, városban rohangálni, családot látogatni hétvégente. De külföldre csak úgy indulnék el vele, ha nem számit mennyi idő au út, mert repeszteni nem nagyon jó vele. Ha véletlen meghúzod se kerül sokba a javitása. Alkatrész se drága hozzá.
2023. jan. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A megbízhatóbb autók közül való. Leginkább a rozsdára kell odafigyelni. Az átlagfogyasztása átlagos 7 liternek mondható, bár pályán akár 9-10 litert is meglehet 4000-es fordulatnál. Egy 6-ik fokozat nagyon hiányzik belőle.

1.6 teljesen rendben van, nem eszi az olajat, előzni is lehet vele, még ha nem is egy erőmű. A 101 lóerőset ajánlanám belőle. Ha jól emlékszem ebben csak 1 katalizátor van, míg a 116 lóerősben kettő.

Azóta hiányzik mióta meg kellett hogy váljak tőle.

Egy ex 2-es FOCUS tulaj.

2023. jan. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

" Egy 6-ik fokozat nagyon hiányzik belőle."


Pontosan. 6 sebességgel maga lenne a boldogság. Én volt, hogy autópályán 130-nál benyomtam a kuplingot és 6.-ba akartam tenni, mert annyira érzed, hogy kellene oda :D

2023. jan. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem, azt én is hallottam, hogy nagyon jó autó, megbízható. Igazából sűrűn pályán nem járnék vele, szóval.

Nekem most egy 1.6-os, szintén 101 lovas Skoda octaviam van, benzines, csak az 2001-es. Sokat kellene már rá költeni, ezért akarom megcserélni. Ahogy néztem a Forddal egy súlyban vannak. Hát... nekem az octvia, nagyon gyenge, viszont nála más baj is van. Folytószelep... van egy kis gyújtás probléma is, meg valószínű, hogy a katalizátor is el van már tömődeve mint az állat és ügye az is fojtja a motort, ezért ahhoz nem tudom hasonlítani. A többi autó ami még 101-106 lovasok, az meg mind diesel az megint más élmény, nyomatékosabb stb.


Én nem egy bikát szeretnék, meg semmi extra, csak ha elözni akarok, akkor ne kelljen 20x meggondolni, hogy na most ezzel az autóval belekezdjek, vagy ne, mert ami most van azzal igencsak megkell még visszakapcsolásnál is. Tehát a lényeg, hogy ne legyen bika, de ne legyen lusta, lomha.

De akkor ezek szerint ez nem lesz az!?

2023. jan. 6. 18:50
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
hát figyu, dombon mondjuk ne nagyon akarj előzni vele :D én egyszer igencsak túlbecsültem, azt hittem menni fog, majdnem megszívtam:D de amúgy ha jol tartod a fordulatot, azert lehet vele ugrani amennyire kell.
2023. jan. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem van egy mk2-es Focusom 1.6 benzines illetve egy mk2.5-ös Diesel szintén 1.6 (90 Lovas).

Szeretem a benzinest mert az első autóm de a Diesel kényelmesebb erősebb es csendesebb, nem mellesleg 5 liter gázolajat kér 100km-en. Előzni is kellően erős és a pályán is tudja a tempót tartani. A benzinesben 430 ezer

Km van, a Dieselesben 396 ezer kutya bajuk :)

2023. jan. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!