Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akinek Renault Thalia van a...

Akinek Renault Thalia van a birtokában 2002-2003 körüli, leírná a tapasztalatokat, véleményeket? Megbízhatóság, kényelem?

Figyelt kérdés
2023. jan. 6. 23:30
 1/6 anonim ***** válasza:
7%
1.5 Dci-t kerüld messzire!
2023. jan. 7. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Van a rokonnak és és soha semmi baj nem volt vele.
2023. jan. 7. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
23%
+1 az első hozzászóláshoz.
2023. jan. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vortrex ***** válasza:
96%

A Thalia-król (és a Clio-król) igazából elmondható, hogy nem rohadnak, nem sok törődést igényelnek, szinte elnyűhetetlenek, aránylag egyszerű a javításuk is, és annak ellenére, hogy már öregnek számítanak, van bennük szervókormány, légzsák, abs, tehát a legfontosabb menetbiztonsági kiegészítőkkel is fel vannak szerelve.


A kényelem az relatív, ez egy hagyományos autó, a padlón ülsz nyújtott láballak, ha hátra kell tolni az ülést, akkor hátul egy felnőtt embernek már nem sok hely marad, de állítható a kormány magasságuk, ezért egy nagytestű ember is kényelmesen tudja vezetni, csak nehezebb belőle kiszállnia.

A vezetése igazából sportos, jól kapaszkodik az úton, de a futóműve kicsit döcög, nem az a kényelmes lágy, ami sok francia márkára vall. A váltókar is egy kuriózum bennük, egy rövid vasrúd köti össze a kart a váltóval, ezért gázadásnál/fékezésnél dülöngél előre-hátra a kar a kezedben, annak ellenére is, hogy váltó rögzítésének semmi baja.


Azt érdemes még tudni róluk, hogy a 2000-res évek környékén rengeteg szakszervezeti sztrájk volt Franciaországban, ezért nagyon bizonytalan volt a Renault gyár alkatrész ellátása. Hogy ez ne okozzon problémát, egy adott alkatrészt több beszállítótól is rendeltek, ezért 3 féle kormányművel, 3 féle futóművel, X fajta motorral, Y fajta üzemanyagrendszerrel, Z féle váltóval stb. szerelték őket egy adott típuson belül, így nem egyszerű a belevalót megtalálni. Ráadásul mivel rengeteg szalad belőlük az utakon, én úgy veszem észre, hogy kicsit talán drágábbak is hozzájuk az alkatrészek a többi 20 éves autóhoz képest. Mondjuk még így is bőven megfizethető.


Nekem egy 1.4-es 8-szelepes benzines Clio-m van, de ugyanezzel a motorral szereltek Thaliakat is. Full igénytelen, de megy mint az ágyúgolyó, nem kér sokat inni, és ahhoz képest, ahogy kínozza a család, mondhatni elpusztíthatatlan.

2023. jan. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Elég tartós közlekedő edény
2023. jan. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik legjobb autó rozsdavédelem szempontjából, nemcsak a kisautók között. Ez rendkívül fontos szempont, rengeteg full rozzsdás autó van az úton, ami nagyon veszélyes, de nem tulajdonítanak elég nagy figyelmet ennek. Nekem egy 2009es van, de alapvetően 2002höz kb semmi se változott benne. Sose adom el, agyonverhetetlen 1.2 es szívó benzin, imàd pörögni, néha kifejezetten élmény elforgatni, és nem is öl meg a nagy sebességgel. Rozsda egy szem se. Gondolkoztam elektromosban idővel, aztán látom, hogy mekkora szívás van most az áramárakkal, visszafelé haladunk. És az én napi 20 km útvonalamhoz jelenleg nem tudok jobb autót elképzelni. Ja mégvalami, 192 cm vagyok, nem mondom hogy tökéletes az üléspozícióm, de egész napos vezetés után sem fáj semmim, szemben a tágasabb 2es Focussal pl, ami utàn 2 napig fájt a derekam.
2023. jan. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!