Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az Oszkár telekocsi mennyire...

Az Oszkár telekocsi mennyire biztonságos?

Figyelt kérdés

2023. jan. 8. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tekintve, hogy nem egy autóról vagy nem egy személyről beszélünk, így lehet akármilyen is.


Kérdés miben érted a biztonságot. Annak körülbelül nulla az esélye, hogy elrabolnak, megölnek, feldarabolnak.


Azt viszont nem feltétlenül tudhatod, hogyan fog vezetni a másik, milyen állapotban lesz a kocsija, stb. Utaztam már többször olyanokkal akiknek ott helyben törtem volna ketté a jogosítványát.

2023. jan. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Külföldre készülök, egyedül fiatal nőként, és igen amiket leírtál, attól parázok, mert a mai világban sajnos minden megtörténhet, mert elvégre mégiscsak egy idegen kocsijába szallok be. De akkor ezek szerint e az nem történhet meg, úgy fogom csinálni, hogy nézek értékeléseket, elvégre ha valakit 200 ember pozitívan ertekel az csak nem lehet olyan rossz.
2023. jan. 8. 21:11
 3/9 anonim ***** válasza:
2023 fizetős stoppolása... Mivel van értékelési rendszer, meg tudod nézni az értékeléseket, ha sok jó van, akkor nem lehet baj.
2023. jan. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#3 Sajnos biztonság szempontjából az értékelés is félrevezető és ebben erősen benne van az emberek konfliktus kerülése is.


Megmondom őszintén, én magam még nem nagyon húztam le senkit értékeléssel.


de volt például egy focista gyerek. A fostalicskájának olyan világítása volt, hogy konkrétan nem láttam előre semmit, vakon ment a pályán. Közben meg végig vagy telefonált vagy írogatott a telefonon. Azzal kezdte a telefonálást, hogy "Olyan éhes vagyok, rendesen szédülök".


Persze ha ezeket leírom akkor Oszkáron megkapnám a sofőrtől és másoktól, hogy aki fosik ne üljön autóba. De azért azt látni kell(ene) hogy idegenek életéért is felelünk.


Másik kedvencem a tréleres gyerek volt. Egyvalaki merte leírni a véleményét, hogy szerinte nem oké hogy büntetőfékezget meg jobbról leállósávon előz. Erre a srác kikelve írt hogy neki olyan ne pofázzon aki a hátsó ülésen ül, mert ő németből trélerezik, tudja hogyan kell vezetni és amúgy is hazugság minden amit a másik ír.


Közben meg amikor mögötte ültem, már az gyanús volt, hogy a budapesti taxist ledudálta az útról a seggébe mászva és még csak az első kanyarnál jártunk.


Útközben folyamatosan 160-170 tempó és mindenkire rámászott pár méterre. Még ki sem soroltak előtte a sávból, már ment be melléjük, villogott, dudált. Ráhúzta a másik sofőrre a kocsit, ráfékezett.


Hát rendesen szorítottam a seggem, és nem azért mert én lennék a beszari fos.


Ja és közben végig a csaja mutogatott neki képeket meg videókat az ismerőseikről. Nagyon megnyugtató amikor a másiktól fél méterre autózva azt látod, hogy a sofőr videókat nézeget az anyósülés felé tekintve.

2023. jan. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#4 Valóban létezik ez a jelenség, én gyakran vagyok Oszkáros vezető, szoktak ilyesmit mesélni az utasok a többi Oszkárossal kapcsolatban. Főleg a céges, üzleti vezetőkre panaszkodnak, hogy telefonozik útközben meg ilyenek. Én pl. mindig leírom az igazat. Volt már olyan, hogy negatívat adtam valakinek, mert nem jött el, felveszi a telefont az indulás pillanatában, "ja, nem mára akartam foglalni". Ok, ezzel mit kezdjek, nem fizeti ki a helyét, akkor az a minimum, hogy negatívat adok. Erre ő is negatívat adott ok nélkül. Felhívtam az Oszkár ügyfélszolgálatot, törölték a profilomról a negatívat, erről ennyit. Jó az Oszkár meg minden, de hamis biztonságérzetet ad az, ha valaki nem meri leírni, hogyha szar az "ügyfél". Ha van vonat és nem sokkal drágább, akkor inkább azt választanám. Ha nincs, akkor nincs más választásod, de én inkább szimpatikus, profilképes, normális leírással rendelkező magánszemélyt választanék.
2023. jan. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5-ös, elég messze megyek, Olaszországba, és mivel még nem mentem ilyen messzire, ezért nem merek tömegközlekedéssel menni, mert félek hogy eltévedek.
2023. jan. 9. 21:08
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#6 Mégis mi a különbség az Oszkár és a tömegközlekedés között? Tömegközlekedésen egy kontrollált, sok vezetési tapasztalattal rendelkező valaki vezet, vonaton az életveszélyes sérülés esélye közel van a nullához. Oszkáron pedig a falu végéről szalasztott Rikárdó is lehet, akinek nincs is jogsija. Picit túlozva, de érted. Sokkal biztonságosabb a vonat, mint az Oszkár. Én csak ezért is akár fizetnék egy picivel többet is. Persze ha több átszállás, akkor azért átgondolnám, de a vonat nem lehet rossz. Aztán még egy kérdés. Miért nem repülővel mész? Az még biztonságosabb, sok esetben még olcsóbb is lesz mint az Oszkár és a vonat.
2023. jan. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7-es, most jó ötletet adtál, nem lenne hülyeség inkább repülővel menni. Amúgy ha tömegközlekedéssel mennék nagyon sokszor kellene atszallnom. Miskolcról Pestig, onnan Győrbe, majd Bécsbe, Innsbruckba, majd onnan Bolzano megyébe.
2023. jan. 9. 21:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Gondolom már megvolt az utazás, de azért hozzátenném, hogy Budapestről Innsbruckba átszállás nélkül is el lehet jutni, vagy egy bécsi átszállás kell, győri nem.
2023. márc. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!