Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék cross motrot venni...

Szeretnék cross motrot venni kezdőként 125 vagy 250?

Figyelt kérdés
Helo! Szeretném hamarosan megvenni első cross motromat.Nézegettem sx 125,yz 125,kx250 stb...Valamennyi tapasztalatom van,mentem párszor 85sel is.Azt szeretém kérdezni hogy nekem igy első cross motor a 125cc elég lenne e? Sok emberrel beszéltem és azt mondták hogy inkább 250 est vegyek mert hamar "kinövöm" ugymond a motrot és már nagyobb fog kelleni rövid időn belűl...?

2023. jan. 8. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen terepen mész vele. Én elsőre 125-öset ajánlanék, azzal is lehet jó nagyokat borulni, főleg, ha nincs a véredben és nem tanított senki krosszozni. 110 kilós embert is láttam már 100-as krosszról szimpla elinduláskor leröpülni.
2023. jan. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Minnél kisebbet! Nem kell azokra hallgatni akik szerint úgyis kinövöd, azért nem eszik olyan forrón a kását, mert egy 125-öst is évek lehetnek mire tökéletesen uralni tudod, mert nem csak arról szól, hogy egyenesben húzod neki a gázt. Hallottam én már olyan versenyzőről, aki a 125-ös után ráült a 250-esre és összetörte magát.
2023. jan. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Motor, motort.

Tanuld meg magyarul.

2023. jan. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Ha arra kerül a sor, hogy felteszed a kérdést, "125-ös vagy 250-es", teljesen mindegy, az a lényeg, hogy ne automata-váltós legyen, szóval hogy megtanulj rajta motorozni, de van egy fontosabb kérdés mégpedig az alkatrész ellátottság. Endurók, krosszok, off-road motorok azért jobban használódnak, pláne hogyha igazi motorossá akarsz válni és van tököd kimenni esőben meg hidegben, mert akkor jön az igazi tapasztalat, szélsőséges útviszonyok és látási körülmények között. Ha meg nyári motoros vagy, aki csak száraz utakon szeret menni, és behúzza fülét-farkát ha ver az eső akkor meg tökmindegy, mert a statisztikák szerint előbb-utóbb úgyis baleset lesz a vége, mert nem ismered sem a vasad sem a saját határaidat. Nyugodtan kérdezősködj körbe, csörgess meg pár közeli szervizt és kérdezd meg hogy konkrétan annak típusnak/szériának, amit venni akarsz mik a leggyakoribb kopó egységei és mennyire van hozzá alkatrész. Az első rendes motorom nekem is egy 125-ös Tuareg volt, tanulásra tökéletes volt, kitoltam a szemét aztán eladtam. Aki meg azt mondja, hogy úgyis kinövöd az meg megalomániában szenved és hülyeséget beszél, mert nincs semmi abban, hogyha te egy 250-es/400-as gépbe zúgsz bele és 10+ évig azzal vereted. Itt az a lényeg, hogy teljes magabiztossággal tudjad kezelni a géped.
2023. jan. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4 Nem értem, hogy jönnek ide a száraz utak, amikor crossról van szó. Fel sem mehet közútra vele.
2023. jan. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 veterán vas ***** válasza:

Akik elsőre crossmotorban gondolkodnak, azok szinte mind jogosítvány nélkül próbálkoznak.

Ezzel nem is lenne probléma, ha valóban betartanák a "csak földúton fogom használni" ígéretet.

Elsőre ott kezdődnek a gondok, hogy az említett földútig (és vissza) valahogy el is kell juttatni a motort.

Persze, van egy jóbarát, naponta hozza-viszi trélerrel.

(hát hogyne) ;)

További probléma, hogy ha eltellik néhány hét igazoltatás és bukás/törés nélkül, akkor vérszemet kapnak és kimerészkednek az utcára is.

Nulla közúti gyakorlattal, jogosítvány, forgalmi, biztosítás, lámpák, stb. nélkül.

És ez már baj.

2023. jan. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azok növik ki gyorsan a 125öt akik csak a gázhúzáshoz értenek. 🤣

Egy 125 el simán végig előzheted a 250 eket csak tudni kell a technikáját.

Abban előnyösebb egy 250, hogy nagyságrendileg tovább bírja a blokk, mivel nincs annyira széthajtva mint egy 125.

2023. jan. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7 Tegyük hozzá, aki tud motorozni, az tudja, hogy igenis, főleg krossznál, de amúgy is a gázhúzáshoz kell érteni. Hány baleset elkerülhető lenne közúton is, ha kuplung+fék+rossz berögződések helyett a gázra rántana veszélyhelyzetben a motoros...


Viszont abban egyetértek, hogy a 125-ös krossz bőven elég. Majd ha fatörzsön egykerekezik vele, akkor kell a 250-es. Én nem sokat krosszoztam, 13 lóerőssel nyomtam, és bizony az is ki tud szaladni az ember alól, ha hagyja.

2023. jan. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!