Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baj?

Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Új fék pofákat (ferodolt) kapott a motorom (tárcsafékes) le lett légtelenítve, lenyomáskor kemény a fékkar is. Mégis nehezen fog. Mi lehet a baj?


Állítási lehetőség nincsen......


Át néztem teljesen a fékkrendszert is, ki lett takarítva, a dugattyúk sincsenek beállva. Álláshelyzetében jól fog a fék, viszont menet közbe nem annyira. Pl: 60 km esetében egy jó 10 méter múlva áll meg a motor (nem végeztem számításokat hány méterre áll meg) de nem tudom mi lehet a baj. Lehet még légteleníteni kellene a fékrendszert? De én úgy tudtam hogy ha kemény (alig bírom lenyomni) akkor már le van légtelenítve a rendszer.


Még arra gondolok hogy a ferodoloknak a féktárcsával össze kell kopniuk. Féktárcsa nem lett cserélve, mivel az még jó állapotban van. A féktárcsákat sem érte zsíros anyag. Így végképpen nem értem. Valaki azt mondta hogy össze kell kopniuk a féktárcsával, valaki azt mondta be kell állítani (ezen nincsen állítási lehetőség) valaki azt mondta a féktárcsa lehet hogy rossz. A féktárcsa is jó. Mondanak mindent, de valódi megoldás nem igazán van. Viszont neten találtam hasonló jellegű hibára utaló kérdéseket, érdemi megoldást nem találtam róla.


Köszönöm ha valaki tudna valami okosat mondani.


Én még arra gyanakszom, hogy tovább kéne légteleníteni, mivel attól hogy kemény lenyomáskor a fékkar az még nem jelenti azt hogy jó is. De ez lehet csak az én gondolatom.


Köszönöm a válaszokat!



2023. jan. 9. 09:27
 1/3 anonim ***** válasza:

" Álláshelyzetében jól fog a fék, viszont menet közbe nem annyira. "

Olyanokat írsz hogy nem is lehet érteni.

Nem ferodol hanem fékbetét!!!

Ezeket komplett szoktuk cserélni vagy után szabályozni , simítani a tárcsát is.

Talán akkor ha össze kopik majd, lehet hogy jobban fog a fék.

2023. jan. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
94%

Betét cserénél egyáltalán nem kell légteleníteni, meg annak amúgyis teljesen más a jele.


Ha tippelnem kellene, nem törted le a betétek éleit és felfekszik a tárcsa vállain. Klasszikus hiba, kb. mindenki elköveti.

2023. jan. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 veterán vas ***** válasza:
Lehet, hogy meg kellene húzni a tárcsa két oldalát, mert az előző kopott/égett betéttől feltükrösödött.
2023. jan. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!