Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kecskeméten vagy pár km-es...

Kecskeméten vagy pár km-es környéken OPELES szerelő?

Figyelt kérdés
Márkaszerviz nem játszik, nem akarom megvenni a saját alkatrészemet amit csak takarítani kellett.

2023. jan. 9. 20:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Mindegyik az. Nem vagyok Kecskeméti, de már 200 km-re is hajlandó voltam elmenni szervizért. Egyik sem jobb. Le van írva világosan, hogy pl a levegőszűrő gyári csereperiódusa 4év/60.000km. Eddig nyilván nem húznám, de 5000 km után egy drága gyári légszűrőt szerintem luxus a kukába dobni. De kötötték az ebet a karóhoz, hogy náluk pedig így van. Éves szervizre telefonban előzetesen 60.000-et mondat. A valóságban lett lett belőle 100.000. Nem javítás volt, amikor oké, felmerülhet ez-az pluszköltségként. Hanem garanciális autó éves szervize, ami teljesen tervezhető.

200 km-t autóztam oda, 200-at vissza. Reggelre adtak időpontot. Hajnali 5-kor indultam. Aznap szabadság. Időre odaérek, munkafelvételen átadom az autót. Erre 3 órán keresztül látom, hogy a kocsi kint áll az udvaron, hozzá sem nyúlnak. Azt se mondják, hogy bocsi egy kicsit megcsúsztunk, csak délutánra lesz kész, addig nyugodtan menjek el tegyem a dolgomat. De nem! Ott elnézik, hogy dekkolok órákon keresztül egy olajcsere és szűrők cseréje miatt és azt sem mondják, hogy fapapucs.

A helyi márkaszerviz sem jobb. Itt konkréten a 2 éves autómat összetört küszöbbel kaptam vissza, amiről egy rohadt szót nem szóltak volna. Itthon vettem észre a garázsban. Azonnal visszarongyolva, az asztalt verve ismerték be, hogy tanulók emelték az autómat és rossz helyre tették a csápos emelőt. A javítást megcsinálták, de akkor is bosszant, hogy saját hibámon kívül lett egy 2 éves lakatolt, újrafényezett, javított autóm. Aztán majd az eladásnál ha jönnek a rétegvastagság mérővel még magyarázkodhatok, hogy nem volt karambolos az autó és nem én törtem totálkárosra.

Másik eset, ugyanitt: olajcsere, ami miatt kötelező volt a kocsit 40 km próbaútra vinni, "hogy jól sikerült-e". De nem egyszer vettem észre, hogy jóval több km-rel kapom vissza a kocsit, mint ahogy otthagytam.

Úgyhogy nekem ez a tapasztalatom az Opel márkaszervizekkel. Az lenen a legkevesebb, hogy az alkatrészen nyerészkednek. Ha jól dolgoznának, semmi panaszom nem lenne rájuk, még hajlandó is lennék többet fizetni a jó munkáért.

2023. jan. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!