Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csináljak, műszaki vizsgán...

Mit csináljak, műszaki vizsgán rosszul rögzítették a km-óra állását az autómnak?

Figyelt kérdés

Elvittem Műszaki vizsgára az autóm. Megtörtént a vizsga, minden rendben. Aztán haza felé rá nézek a vizsga lapra és 417xxx km van beírva jelenlegi km-óra állásnak, 303xxx helyett.

JSZP-n megnézve valóban a km-óra állás el van írva. Viszont a vizsgán készült képek között van műszerfal fotó km-óra állással együtt, amin ugye a helyes km-óra állás szerepel.

Van-esetleg mód rá, hogy kijavítsák ezt az elírást a nyilvántartásban?



2023. jan. 10. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Talán valaki onnan nézi a gyakorit…
2023. jan. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Nem kell vele semmit se csinálni, úgyis fotózzák a műszerfalat is. Ha valakit nagyon érdekel, majd a képeket végignézi.

Ha pedig el akarod adni, akkor max beleírod a hirdetésben/elmondod az érdeklődőnek, hogy a 2023-as műszakin hülyeséget írtak be. Mást nem tudsz csinálni utólag, mivel a vizsgáztató már felvitte az adatokat.

2023. jan. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 krwkco ***** válasza:

Ha nincs messze a műszaki állomás, akkor én visszavinném a papírt és megkérném a vizsgabiztost, hogy húzza át, írja be a helyes értéket. Írja alá, hogy javítva és pecsételje le.

Ha el akarod adni az autót, szerintem ennyi elég lesz a vevő számára.

Vagy esetleg találszhatsz valami utat a műszaki vizsga határozata elleni fellebbezésre. Gondolom bukás esetén van ilyen eljárás, amit használhatsz. Talán, ha írsz oda egy beadványt, akkor kijavítják.

Elméletileg még az is előfordulhat, hogy nem az óraállását írják be, hanem amit a kompjuter mélyéről kiolvasnak. De ezt megmondja a vizsgabiztos, ha reklamálsz.

2023. jan. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Egyébként a személyigazolvány számom lett beírva valahogyan.

Nem is értem!

Arra lennék kíváncsi igazából, hogy hivatalos úton van e rá lehetőség, hogy javítsák az elírást.

2023. jan. 10. 18:16
 5/5 anonim ***** válasza:
89%
Igen van. Fáradj vissza, terjeszd elő panaszodat normálisan. Ha bunkóznak, akkor panaszt terjesztesz be, és elkezdesz telefonálgatni a Közlekedési Hatóságnak.
2023. jan. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!