Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aki lefizette a vizsgabiztost,...

Aki lefizette a vizsgabiztost, hogyan csinálta?

Figyelt kérdés
Következő hónapban lesz a vizsgám, és az oktatóm mondta, hogy van pár vizsgabiztos, aki mindenkit megbuktat, aki nem fizet. Ő viszont nem vesz részt a kenőpénzes dologban (érthetően). Az ilyenekben elég ügyetlen vagyok, mert nem szeretem kenőpénzzel megoldani a dolgokat. Akik lefizették a vizsgabiztost, ti hogyan csináltátok, hogyan/mikor/milyen formában adtátok oda a pénzt?

2023. jan. 11. 17:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Oktatómnak adtam a zsét. De nálad ez nem fog működni ahogy leírtad..
2023. jan. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
A vizsgabiztos hatósági személy. Ugyanúgy, ahogy a rendőrök és adóellenőrök, úgy az NKH-s (vagy mi a tök az új neve) vizsgabiztosok munkáját is ellenőrzik fedett akciókkal, aminél ha kenőpénzt fogad el, akkor 5-10 évre börtönbe kerülhet az ember. Ha nem jelenti a vesztegetési kísérletet, akkor is ugyanúgy bűncselekményt követ el, kirúgják, legfeljebb nem kerül böribe. Te a vizsgabiztos helyébe megkockáztatnád, hogy beülsz egy idegen járműbe és elfogadod a pénzt, amikor manapság már 4k felbontású gombkamerák és aprócska mikrofonok vannak?
2023. jan. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

@2

Jaj, de szép is lenne az élet, ha ilyen tiszta lenne minden! Csakhogy amikor én a C-t és a D-t csináltam, találkoztam pár oktatóval, és mindegyikük -mintha csak összebeszéltek volna- ugyanazt mondta: "nálunk egyáltalán nem divat és ki is vágnak a kocsiból a vizsgabiztosok, ha megpróbálják őket lefizetni, de, látod, itt van tőlünk 15 km-re a megyehatár, ott meg úgy kezdődik egy vizsga, hogy húszezer Ft". Azon a bizonyos megyehatáron túl egyébként Pest megye van.


És való igaz, akik a táblán túl csinálták a jogsit, szinte mind arról számoltak be, hogy az oktatójuk jelezte, hogy itt hogy mennek a dolgok. Ők elvileg úgy csinálták, hogy odaadták az oktatónak vizsga elején a Deák-igazolványt, aztán ha sikerült a vizsga, az továbbította a vizsgabiztosnak, ha nem, akkor visszaadta. Mondjuk ezen a ponton nem értem, mi a lényege ennek a módszernek, tekintve, hogy ezek szerint jatt nélkül is átmentek volna.

2023. jan. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az oktatónak adtam oda a pénzt. Tudta melyik vizsgabiztos a korrupt, és az alapján hagyta a pénzt a papírok között. Közel négy éve van jogsim, már akkor is azt mondták hogy a lefizetés felejtős, már nem lehet ilyeneket csinálni...ó dehogynem, még ma is simán működik.
2023. jan. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Most vizsgáztam 1 hete, 40 000 ft, uh tutibiztosan él még ez a kedves hagyomány...

Budapest.

ápr. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azota meglett a jogsim (nem adtam vegul penzt). Legalabb 3 ismerosom vizsgazott az utobbi idoben, mindnek kellett fizetni. Nem tudom, videken mi a helyzet, de itt Budapesten ez nagyon is gyakori sajnos.
ápr. 13. 19:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Miután bilincsben vitték el a Vas Gereben utcai és a Mozaik utcai vizsgaállomásról a teljes vizsgabiztosi gárdát, az ember azt hinné, hogy megtisztult a rendszer, de ezek szerint a pénz nagyobb úr, mint a tisztesség.
ápr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Vas Gereben az egyik legkorruptabb vizsgahely a városban..

Régen is az volt és hiába visznek el pár biztost, az is marad. Csak 1et engedjen át pénzért/ nap. 40-50 000 ft-okkal és 20 munkanappal számolva az biza 800 000-1 000 000ft/hó adómentesen. Plusz emellé még a fizetésük persze.

ápr. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!