Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől függ,hogy a gyártó hova...

Mitől függ,hogy a gyártó hova rakja az üzemanyag visszacsapo szelepet?

Figyelt kérdés
Inkább 2000-es évek előtti autókról lenne szó. Így tudtam,hogy a visszacsapo szelepet a tankhoz minél közelebb érdemes rakni, de néhány japan autónál láttam,hogy az injektor-hídra van közvetlenül rakva a bemeneti agnal. Ez miért jó? Valamint egy szivo benzines, 1.6-2.0 kobcenti körüli autónál mekkora a normál üzemanyag nyomad a tanknal, valamint az injektoroknal?
2023. jan. 13. 22:09
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Nem mindegy az neked?
2023. jan. 14. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A tanknál miért lenne nyomása az üzemanyagnak?
2023. jan. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 krwkco ***** válasza:

"Valamint egy szívó benzines, 1.6-2.0 köbcenti körüli autónál mekkora a normál üzemanyag nyomás a tanknál, valamint az injektoroknál?"

Ugyanannyi. Kb. 4 atmoszféra.

Persze nem 1.6-2.0 köbcentis motornál, mert az nagyon kicsi.

2023. jan. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Krutymó már megint hülyeségeket irogatsz?

Csak a vag konszern 1.4es szívóbenzinesénél használnak 3.2, 3.6, 4.2, 4.6 baros nyomástartókat. Fsi-nél 5 bar feletti is van. A többi gyártóról nem is beszélve.

Persze te simán beraknád a 4.2est a 3.2es helyére, aztán bambulnál hogy nem indul a motor.

2023. jan. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 krwkco ***** válasza:

"Kb."

Ezt írtam. Ha a kérdező nem írt pontos motorazonosítót, akkor ennél többet nem várhat el.

2023. jan. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Harmadik, a tankkal,ahonnan jön a kimenő és megy a visszamenő ág.


Ötödik, de ez a nyomás a pumpa nyomasa,nem? Injektornal mennyi szokott lenni?

2023. jan. 14. 10:22
 7/9 krwkco ***** válasza:

"de ez a nyomás a pumpa nyomása, nem? Az injektornál mennyi szokott lenni?"

Mivel a benzinvezeték sokkal nagyobb keresztmetszetű, mint az injektor nyílása, ezért a pumpától az injektorig lényegében egyforma a nyomás. És ha van visszafolyó ág, akkor ez a nyomás a nyomáshatároló szeleptől függ.

2023. jan. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a segítséget! És mitől függ,hogy az injektor hídnál,vagy a tanknal van az üzemanyag visszacsapato?
2023. jan. 15. 06:28
 9/9 anonim ***** válasza:

A tanknál lévő nyomástartó általában egybe van építve a benzinszűrővel. Nem nagy tétel és szűrőcserénél nem árt az új nyomástartó.

Ami a hídon van az a régi megoldás.

2023. jan. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!