Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Cirka 1,5 millióért milyen...

Cirka 1,5 millióért milyen megbízható utazóautót lehet venni, ami jól is néz ki?

Figyelt kérdés

Napi szinten 100 km-t vezetek és fontos lenne egy megbízható de jól is kinéző (sportosabb szedan/kupé/hatchback kasztni) autó.

Nyilván nem azt akarom, hogy 5 évig csak a kötelező olajcserére költsek, de egy vásárlás utáni nagyszervizt követően szeretném, ha folyamatosan rendelkezésre úgy, hogy ne jöjjenek elő idegesítő rejtett hibák annak ellenére, hogy még cseréltem is az alkatrészeket. Szóval nem akarok törzsvendég lenni az autószerelőnél.



2023. jan. 14. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Ekkora igénybevételre ennyi pénzből kb esélytelen. Eleve másfél milláért már csak régi, elhasználódott autókat kapsz. Erre jön rá az éve szinten 30-40 ezres futásigényed.


Ha mázlid van kifogsz egy jó állapotú szívódieselt, de az esélyeid igen alacsonyak.

2023. jan. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire megdrágultak az autók, ez elég nehéz dolog lesz. Azok az autók, amik 2 éve voltak 1,5 milláért eladóak, ma 2-2,5 millió között mennek.
2023. jan. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem, és akkor a 1.5 milliós ár feltételétől függetlenül a kérdésemben írt feltételeknek (megbízhatóság, jó kinézet) eleget tevő autók közül melyik az amelyiket már a legkedvezőbb áron tudom megvenni. 3,5 millió megtakarításom van amúgy, de nyilván nem akarnám az összeset autóra költeni.
2023. jan. 14. 12:39
 4/9 A kérdező kommentje:

Egyébként Volvo S80-as/Opel Insignia stílusú limuzinok nagyon tetszenek, nyilván ezek drágábbak már, mint 1,5 millió, de ha megbízhatóak akár ezek közül is vennék valamilyet, de nem tudom ezek mennyire megbízhatóak.

A VW Passat CC még ennél is szebb, de azt hallottam, hogy az brutálisan megbízhatatlan a TSI motorja miatt.


[link]

[link]

2023. jan. 14. 12:48
 5/9 anonim ***** válasza:

Az insigniát már is felejtsd el, egy kalap szar az egész.

Hasonló mint egy bmw, állandó karbantartás és fizetni való van vele.

2023. jan. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A Volvo-ról vélemény? Igazából valami sportos megjelenésű sedant keresnék max 3 milliért, ami megbízható. Saab 9-3-as is tetszik, de az már halott márka nem tudom mennyit szívnék vele.

Illetve a régi IS220-as Lexusok is nagyon jól néznek ki, bár ehhez sincsenek naiv reményeim a megbízhatóságot illetően. De hátha valaki pontosabb képet tud adni:

[link]

2023. jan. 14. 16:23
 7/9 anonim ***** válasza:

Az mi az hogy utazóautó?


/talán van olyan is hogy alvóautó, ebédelőautó, olvasóautó.....?/

;)

2023. jan. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7: Szerintem mindenki érti mire gondolok. Amivel nagy távokat lehet megtenni biztonságosan és megbízhatóan. Akkor fogalmazok úgy, hogy kényelmes ingázó autó amivel ki lehet menni a világból. Csak ugye nekem még fontos lenne az is, hogy jól is nézzen ki formavilágra (szóval nem egy amorf Corolla Sedan hanem pl. egy Saab 9-3 meg amiket már említettem) csak még mindig nem kaptam rá választ, hogy a fentebb említett (svéd vagy bármilyen dizájnosabb) autók mennyire hozzák ezt az elvárt szintet és ha semennyire akkor mely autók felelnek meg ennek a 2 követelménynek (az 1.5 millás árlimitet már elengedtem).
2023. jan. 14. 20:10
 9/9 anonim válasza:
Szerintem utazóautónak ne TSi, vagy TFSi-ben gondolkodj. Nekem Octaviam van. Megbízható 2.0, 140Le. Megy és keveset fogyaszt. Dízel.
2023. jan. 15. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!