Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit számít egy gumi...

Mennyit számít egy gumi "márkája"? Milyenek a budget autógumik?

Figyelt kérdés
2023. jan. 15. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elmegy kategória. A rossz gumik is "csak" 10%-kal teljesítenek rosszabban, mint a legjobbak. Ha van rá mód, nyilván jobb a jó gumi, mégiscsak biztonságosabb, de ha józan ésszel vezetünk, nincs relatív gyorshajtás, követési távolságot és egyéb szabályokat betartjuk, akkor még a rossz gumival (ami egyébként szintén teljesíti azokat a követelményeket, amiket egy guminak kell) is lehet normálisan közlekedni.
2023. jan. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Úgy szól a mondás, hogy "a legjobb gumiabroncs az új gumiabroncs". Ha a mostani gumijaid már szarok, akkor egy új gumi sokkal jobb lesz még akkor is, ha a legolcsóbb leggagyibb kínai szart veszed. A márka és minőség majd csak idővel fog igazán megmutatkozni, például amíg egy minőségi márka 10 éves korában is puha és alapvetően jó állapotú (futott kilométerektől függően), addig egy büdzsé gumi már 2-3 év után olyan, mint a kő, foszlik a gumi pereme, kirepedezik az oldalfal, mállik szét a futófelület, stb.
2023. jan. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. jan. 15. 15:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, sokan olcsó négyévszakossal járnak télen is, ez szerintem sokat elmond. Új gumi az új gumi. Sokkal jobb mint egy régi repedezett. Én a legolcsóbbat venném amúgy, de ragaszkodnék a téli-nyárihoz. Arra az évszakra van tervezve, túl szar nem lehet.
2023. jan. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én azt vallom, hogy semmiből nem érdemes az alsó, legolcsóbb kategóriából választani. Minimum egy középkategóriásat érdemes venni, főleg hogy biztonság szempontjából kritikus alkatrészről van szó.

Száraz aszfalton tényleg nem jellemzőek az óriási eltérések, de vizes fékúton simán lehet akár 30% egy felső kategóriás és egy olcsó gumi között, ami óriási különbség. Ráadásul nagy átlagban egy olcsó guminál ez sokkal gyorsabban romlik a kopással, öregedéssel.

Én pont olyan megfontolásból nem használok már évszaknak megfelelő gumit, hogy így 2-3 évente lefusson a gumi, és mindig viszonylag friss legyen az autón. Viszont a legjobb négyévszakosok közül választok, amik jobbak, mint az olcsó téli/nyári gumik. A másik oka, hogy igazából a klasszikus téli gumi lassan feleslegessé válik a mi éghajlatunkon. Ebben az időszakban a hideg, vizes úton való a tapadás a fontos, amiben a négyévszakosok is jók.

Ha spórolni akarsz, én inkább ezen az úton indulnék el, mint hogy a budget gumik közül válogassak.

2023. jan. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
AZ alsó kategóriás gumik rosszabb fékezést produkálnak, jobban kopnak és valamivel nagyobb fogyasztást produkálnak. Viszont ezek a különbségek, egy prémium gumihoz képest nem akkorák, hogy életet / vagyonbiztonságot befolyásoljanak. Normális, defenzív, körültekintő vezetéssel teljesen mindegy, hogy milyen gumi van fent itt Magyarországon. Egy hideg, havas régióban persze ez más, mert ott nem véletlen kötelező a téli gumi. Nálunk jelenleg egy prémium 4évszakossal jársz a legjobban, feltéve ha szezononként 10 ezret mész max, akkor 5-6 évet simán elmész vele.
2023. jan. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!