Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem építenek a lakótelep...

Miért nem építenek a lakótelepeken parkolóházakat vagy mélygarázsokat?

Figyelt kérdés

Szinte minden lakótelepen gond a parkolás.

Nyugaton ezt parkolóházakkal, illetve mélygarázsokkal oldják meg, amikben lehet helyet venni vagy bérelni. Nálunk ez miért nem jellemző?


2023. jan. 16. 17:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert ezeknek az OTÉK-kal, a HÉSZ-szel és az önkormányzat szabályozási terveivel összhangban kell lenniük...
2023. jan. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Fejenként pl 5 millió lesz az anyagköltség a mellette lévő panelek embereitől beszedve.Ugye nem kell elmagyarázzam hogy így miért nincs ebből semmi

Tipikusan az az oka hogy egy csóró országban lakunk,millió olyan dolog van ami emiatt nincy

2023. jan. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom akkor már kötelező az újonnan épülendő tömbháuzak alá parkolót tenni..

de javítsatok ki ha tévedek.

2023. jan. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
3: én most a már meglévő lakótelepek felturbózására gondolok
2023. jan. 16. 18:12
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
#4 és hogy gondolod? hárman megemelik a tízemeletest, amig ketten alá ásnak egy gödröt? :)
2023. jan. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van, aztán azt mondta az építtető, hogy többet ilyet nem csinál, mert nagyon drága.
2023. jan. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem nem csak drága de veszélyes is. Olvastam olyanról, hogy az első szinten lakók folyamatosan fejfájásra, rosszulátra panaszkodtak és kiderült, hogy a kipufogófüst beszivárgott a lakásba.
2023. jan. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Annak idején a panelházakat úgy építették, hogy nem lesz alattuk semmi. Elkészült az alap, felhúzták rá az épületet, azt' csókolom. Ha egy ilyen alá te akkora mélygarázst szeretnél építeni, amiben elfér lakásonként egy autó (kb. ennyi az igény manapság), az nagyon drága és nehézkes lesz. Ha eleve úgy épültek volna, hogy van alattuk mélygarázs, egyszerűbb lenne, de a '70-es és '80-as években, mikor a lakótelepek építése teljes erővel folyt, a fene sem gondolta, hogy minden családban legalább egy autó lesz, de inkább kettő, mert apa és anya nem egyféle járnak dolgozni, nem is egyféle időbeosztással, ráadásul apa ótójának legyék mán tekintélye, anyának meg valami olyan kell, amibe belefér a kis Krisztike meg Karcsika, két gyerekülésben, meg a Krisztike babakocsija, a Karcsika háromkerekű kismotorja, de még a bevásárlás is...

Úgyhogy a házak alá utólagosan betákolt mélygarázsokat el lehet felejteni. A parkolóházak jelentenének megoldást, de azzal meg az a baj, hogy csóróság van. A lakóközösség soha az életben nem fogja összeadni rá a pénzt, ha pedig befektető épít a lakótelepen, az inkább lakóházat épít, mert az jobban megéri neki, a költségekhez viszonyítva több pénzt hoz.

2023. jan. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem a házak alá. Sajnos nem találtam neten példát, de Németországban többet is láttam. Utólag építettet is.

Nem a ház alá teszik, hanem a két ház közé, esetleg a meglévő parkoló alá (értelemszerűen több szintes). Miután kész a tetejét befüvesítik, lehet rajta játszótér stb.


Egy olcsóbb, de kevésbé szép az, hogy a meglévő parkoló helyén egy 2-3 szinten parkolóházat építenek.

2023. jan. 16. 19:15
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Neked hogy tetszene ha az ablakod elé felhúznának 8 méterre egy 7 emeletes parkolóházat? :D
2023. jan. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!