Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baja a benzin...

Mi lehet a baja a benzin pompának a?

Figyelt kérdés

Két napja szereltem a Piaggio si[50cc] robogómra egy 70 es szettet,(henger,dugó,).Amikor akarnám indítani nem indul benzin volt,gyujtás,szikra rendben...

Majd fújtam kicsi kontakt sprét vagy már nem tudom mit a karbiba és robbant ment is pár másodpercig,aztán megnéztem a slagot és a pompát (nem automata)

száraz volt és amikor engedtem meg a csapot nem folyt a benzin.Kiszedtem egészen kitakaritottam olyan volt mint újan meg is néztem hogy folyik e a benzin (kiszedett állapotban fecskendeztem bele) nagyon jó volt.Majd mikor vissza szereltem ismét nem jött a benzin...

Na és azt a cucc hogy van ugye a pompa és abból kiál egy kb 3,4 cm es slag még ami megy a tankba és lemértem,majdnem a tetejéig ér és volt benne kb 1,5 liter,azon gondolkodtam hogy annyi benzintol nincs hogy megteljen a tank és hogy nincs hogy beszivja mert kisebb szintén van mint a slag vége. De ezelőtt is ugyan így volt és ment kevesebb benzinnel is...Mi lehet a probléma,neten is ugyan akkora slagokkal adják és csak kéne hogy működjön!? Kérlek segítsetek!



2023. jan. 20. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehetne, hogy inkább nem?
2023. jan. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Próbálom kihámozni, hogy miről is írsz! ;) Illetve milyen pompáról. Max pUmpa lehet, de azzal itt max a kereket pupálhatod fel, mert ebben a motorban nincs benzinpumpa, csak benzicsap, ami valószínűleg háromállású. Zárt, nyitott és tartalék. Első álásban a cső végéről engedi a benzit, és amikor a szint lecsökken, mert ahogy írtad, csak 1,5 liter van, akkor a motor megáll, ezzel jelezve, hogy ideje menni tankolni. Ekkor fordítasz egyet a csapont, és átteszed tartalékra. Ekkor tud a csak tövénél lévó részből engedni benzit, a tank kiürüléséig.


Gondolom ilyen a csapod:

[link]

2023. jan. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 veterán vas ***** válasza:

slag az a kerti locsolócső, a pompa pedig díszítést és elegáns látványosságot jelent.


Mellesleg ha teletankolnál, akkor a szerencsétlen "pompa" talán elegendő üzemanyagot szállítana a "slag"-on keresztül. ;)

2023. jan. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
pompabenzin, benzinpompa, pompás téma ez így reggelre, de az is pompás lenne ha érteném mit is akar.
2023. jan. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 veterán vas ***** válasza:
100%

#4.

Egy kis képzettársítással, azért kijön valami belőle ;)

Számomra inkább az a meglepő, hogy valaki otthon nekifog henger/dugó-szettet cserélni miközben még a benzincsap nyit/zár/tartalék állásaival nincs tisztába.

2023. jan. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lenni te indonéz, hogy írni pompa neki szivattyú?
2023. jan. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Úgy látom a toszó norbi keményen nyomja a tuningolt...
2023. jan. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nem a pompa lesz pott a baj hanem a puNpa :D :D :D
2023. jan. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
PUMPA.
2023. jan. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!