Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault megane autókban...

Renault megane autókban milyen motornak számít az 1.2 Tce?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy az 1.6 szívó benzin a tuti de zt csak drágábban találtam.Az lenne a kérdés,hogy tartósságra milyen meg,hogy a fogyasztása mennyi lehet mert pl kis méretű autónál pl nissan micra 900 köbcenti 90 lónak tök jó fogyasztást mondtak de ahogy vagy nő a sebesség vagy városban jár az ember úgy lesz a fogyasztása horror.Nekem fluence volt 1.6 benzin az olyan 6.5 és 7.2 liter között evett ez a megane 1.2 turbós benzin pl városban bőven tud ennél jelentősen többet enni,mint pl a micra,hogy azt mondták az a kis turbós motor 9 litert is simán megevett városban?

Nem hasonlítani akarom a micrához csak,hogy a turbós benzinesekről azt hallottam jó fogysztásuk van kisebb köbcentiseknek legalábbis országúton de városban meg bezabál egy csomót vagy nagyobb sebességnél.És én a fluencéhez mérten nem akarok nagyobb fogyasztást.Vagy még néztem a renaultnak az 1.5 dci motorral szerelt fluence változatot.Az 1.2 Tce vs 1.5 dci között hol mennyi a fogyasztás különbség az 1.2 városban is tud olyan keveset enni mint a dízel vagy ott elvérzik és még az 1,6 benzint is túl zabálja?



2023. jan. 23. 06:06
 1/9 anonim válasza:
1.5dcis motorok nagyon jók és jól esznek, nehéz találni ettől kevésbé "éhes" motrot :D, nem hiszem hogy nagy külömbség van 1.2 - 1.6 között. Alapból fos a kis motor turbóval, ki fog halni hamarabb mint az egyhat
2023. jan. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kihagyaható a tce. Az 1.2es zabálja az olajat, erőtlen és annyit eszik mintha lenne benne erő.

Az új 1.3tce már simán eljár 5,5-6l vegyessel, jól is megy, de ahogy olvastam ez nem fér bele a keretbe.

Én az 1.5dCi-re voksolok, volt a cégnél belőle a 110 pacis, és soha semmi bajuk nem volt, dízelpárával kimentek a világból, a kis meganeokban egész dinamikus is volt.

2023. jan. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A láncfeszítőjével is akadnak gondok, pedig erős lánccal szerelték(1.2tce).

Dci-nél a motorok jók voltak, csak a delphi üzemanyagrendszer volt egy nagy kib....szás a népnek.

2008 óta bosch került rá.

2023. jan. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha ugyanakkorakat gyorsítasz meg fékezgetez vele, akkor nem eszik se többet, se kevesebbet, mint az 1.6 szívó.

Viszont a turbós motorokat eutintalan sofőrnek elég könnyű túlhajszolni, így megnő a fogyasztás is, kb mintha a szívóval allandó padlógázzal gyorsítgatnál alapjáratról.

Az 1.2 tce-t nem jó vezetni.

Inkább vegyél dízelt, ha már turbós. 2/3-a a fogyasztás, és tartósabb.

2023. jan. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

2/


1.3Tce verziót nem is találtam

2023. jan. 23. 11:39
 6/9 anonim ***** válasza:
Mert a 3-as meganeokat nézed valószínűleg azért. A 4. Generációban jelent meg az 1.3
2023. jan. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1.5 dcinél számít az évjárat

A 2012 előttiek felejtősek, kivéve leinformálható helyről jön

1.2 tce felejtős, ugynaaz, mint a vw korai 1.2 tsi motorja

2023. jan. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7/


Ez 2016-os autóban van

2023. jan. 23. 15:37
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmiképpen ne vedd meg.
2023. jan. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!