Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autók kikerülése kisutcákban...

Autók kikerülése kisutcákban kinek okoznak még gondot?

Figyelt kérdés
Ha jönnek szemből és parkol egy autó az út szélén, akkor nem tudom hogy csináljam, hogy biztos jó legyen. Ha a szemből jövő előtt áll az autó, akkor elvárnám tőle, hogy szépen megvárja hogy elmenjek, ugyanis elsőbbségem van, de van hogy bejönnek és átszuszakolják magukat a kis helyen. Marad vagy 2 cm a kerekem és az útpadka között, ezt nem tartom biztonságosnak. Aztán van olyan szitu, hogy látom, hogy előttem van egy sornyi autó, és konkrétan az utca végén van a szembejövő, ezért bemegyek, de kiderül, hogy nincs hely félrehúzódni, mert szó szerint végig állnak az autók hely nélkül az én oldalamon. Ti hogy szoktátok ezeket megoldani? Utálom ezeket a szituációkat.
2023. jan. 24. 23:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Csakis defenzív módon lehet... Előre nézve, ha látom hogy valaki már jön, nem megyek be addig. Ha félúton találkozunk, igyekszem lehuzodni, de már olyan is volt, hogy tolatni kellett.
2023. jan. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%

Van egy olyan érzésem, hogy az a 2 centi van 20-30 is...

De nem gond, majd idővel ráérzel az autó szélességére.

Ahogy arra is, hogy jó előre nézz az ilyen helyeken, keresve a lehúzódási lehetőségeket.

Végső esetben meg tolatni kell; az sem hátrány, ha tudsz magabiztosan tolatni.

2023. jan. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 Folyamatosan váltogatok, nagy, közepes és kicsi autók között, ezért nem annyira érzem a szélességét, valóban, de ha elsőbbségem van, akkor meg kell várnia hogy elmenjek nem? Nem széles utakról van szó, 3 autó nem fér el kényelmesen egymás mellett az biztos. Előrefele nézek nem lehet látni, hogy van-e hely, csak amikor már behajtottam a parkoló autók mellé. Ha meg megvárja az ember hogy elmenjen az utca másik végéről a szembejövő, akkor meg lemegy a nap. Több mint 3 éve vezetek balesetmentesen, csak ezzel van gondom.
2023. jan. 24. 23:58
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőbbség sajnos annak van, akinek megadják. Én is utálom ezt, de azt is, amikor kicsi utca van nálunk, kanyarodik, de belógnak a kerítések meg akkora kátyús a széle, hogy muszáj megállni valakinek, nem fér el két autó. És itt szoktak csapatni, rosszabb esetben. Én inkább megállok, aztán jöjjön mert nálam sajnos nincs bizalmi elv az ilyenek miatt. Egyébként igen, attól függ kinek van elsőbbsége, az megy. Ha látom, hogy még messze van, és mindkettőnk mellett áll a sor, megnyomom a gázt hogy átérjek vagy ne várjon sokat, mire kijövök. Ha közelebb van, inkább jöjjön, megvárom.
2023. jan. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Majd idővel ráérzel, hogy mikor mész be ilyen helyzetbe, és mikor vársz türelmesen. Kisebb városokban rengeteg utca van, ahol kb. másfél autónyi az utca szélessége, mindenki lassít, és az tér ki jobban, akinek az oldalán kevesebb a kátyú, főleg esős időben, amikor nem tudod, milyen mély.


Ahogy fentebb írták, az a két centi biztos van harminc is, illetve azt is tegyük hozzá, hogy egyenes úton olyan nincs, hogy nem látod előre, hogy végig állnak autók az oldaladon és nem lesz helyed félrehúzódni. Ezt majd megtanulod felmérni.

2023. jan. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem olyan bonyolult ez.

Ha neked kell kitérni, akkor elengeded a szembejövőt, ha nem, akkor mész. Nyilván, ha úgy tűnik már bent van a szűkületben és nem tud félreállni, akkor nem hajtasz be. Elvétve van olyan, hogy valaki pofátlan, inkább idióták vannak, akik nem tudják felmérni, hogy mit csinálnak, csak mennek előre

2023. jan. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
10%

Az a baj hogy ezt csomóan túllihegik:

"Marad vagy 2 cm a kerekem és az útpadka között, ezt nem tartom biztonságosnak". Ez a probléma, többször látom: Jövök velük szemben, lehúzódok (marad kb 20 centi a szegélytől, mert borítékolom hogy a kérdezőnél is lett volna ennyi, csak rosszul mérte föl)

A parkoló autó és köztem annyi hely van, hogy egy csuklós busz elférne, de a másik nem mer kerülni az alig 1,60 széles kisautójával, mert jajj, mi lesz ha nem fér el.

Kifejezetten élvezem, amikor szemben is egy rutinos sofőr jön, és a tükreink között, meg közte és a parkoló autó tükre között két-két tenyérnyi hely marad. És mindketten csak kb 40-ig lassítunk.


Szerintem aki a jogsi megszerzése utáni egy-két év, és tízezer km. levezetése után ezt nem képes így megoldani, az alkalmatlan a vezetésre.

2023. jan. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
9%
#2 mester, jobban érzed a kérdező autóját, mint saját maga, igazi mágus vagy!
2023. jan. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%
7 Én a sok pofátlan veszélyeztető gyorshajtó ámokfutót, kanyarban előzgetőt stb inkább tartom alkalmatlannak a vezetésre
2023. jan. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!