Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az miért van hogy az alacsonya...

Az miért van hogy az alacsonyabb státuszú autóval többször dudálnak le mint amikor a másik autóval megyek?

Figyelt kérdés

Van egy fehér fiat qubo 1,3 Mjet autóm. Alltalaban óvatosan komótosan megyek. Van hogy a főúton ahol 90 el lehet menni csak 85 el megyek és olyankor sokszor agresszíven megeloznek és látom hogy át néznek miközben előznek. Vagy amikor elindulok otthonról pl télen hideg motorral akkor nem szoktam neki nyomni amíg nem melegszik fel és nem gyorsítok nagyon gyorsan és lehet épp 40 el megyek 64 helyett és ordító bőgő motorral előznek meg.


Vagy amikor nagyon ritkán (tényleg nem jellemző csak nagy ritkán) 2 mp később veszem észre hogy zöld a lámpa de már az első 10 ed mp ben nyomják mögöttem a dudát.


És ami a kérdés igazából az az hogy amikor a másik kocsival megyek ami egy 2020 skoda suberb ebben az esetben sokkal türelmesebbek velem és nem olyan agresszíven indulatosan reagálnak az emberek. Pedig ezzel is pontosan ugyan úgy közlekedem. Ennek mi az oka?


2023. jan. 29. 22:56
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:
Az alacsonyabb státuszút ne értsétek félre a skoda sem egy nagy szám nem állítom de azért egy fokkal talán komolyabb autó. Esküszöm nem hivalkodni akarok egyikkel sem(hisz nincs mire) engem csak a dolog miértje érdekel.
2023. jan. 29. 22:57
 2/45 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom, de valószínűleg pszichológiai oka van. Például a férjemmel se nagyon packaznak, egy nagydarab kopasz manus napszemüvegben... Közben meg egy légynek se ártana soha.. 😀


Nekem meg állítólag szigorú tekintetem van, azt mondja a lányom, hogy ő például nem merne belem kötni ha nem ismerne.. (pedig egy idiota vagyok aki állandóan vicceket mesél a kollegaknak).


Szóval valószínűleg a Skoda tekintélyesebb... Feltételezik hogy erősebb nagyobb autó, akkor már csak nem egy béna sofőr vezeti. 😉🙂

2023. jan. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
56%
Egyszerű pszichológia. Gondolják, hogy skodában nem 150 centis kisember ül és nem is biztos megtudnának könnyen előzni mert aki kicsit is ért az autókhoz az gondolja, hogy nem egy 1.2es motor van benne. Pl én egy átlagos ember vagyok, volt már hogy új munkahelyen kóstolgattak egészen addig míg ki nem hívtam a f@szit egy kis fightra meg persze mondtam hogy jó pár éve kick-boxolok. Érdekes módon nem jött ki. Nem is értettem..... 😅😄
2023. jan. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem veszed észre, hogy 2 másodperce zöld a lámpa, akkor tök mindegy, milyen autóban ülsz. Aki nem padlózza le piros-sárgánál, arra rádudálok. De két másodperce zöld és te nem veszed észre??!! Látásvizsgálaton meg kellett volna buknod!
2023. jan. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:

" és látom hogy át néznek miközben előznek. "

Én is átnézek , de semmi lenézés nincs benne, csak hátha ismerős.

2023. jan. 30. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
Lehet, csak véletlen. Inkább attól függ, a másik milyen autóban ül.
2023. jan. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:

Nekem 1-es octaviam van. 90-100-al szoktam közlekedni, amikor délelöttös vagyok van, hogy 80-azok a vadak miatt, meg sötét van meg világbéka szóval érted…


Sose volt olyan, hogy ez miatt ledudáltak, aki akart menni az megelőzött és kész

2023. jan. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
100%

Lehet úgy vezetni, hogy megfelelsz mindenkinek, csak elég fárasztó. Én konfliktuskerülőként így szoktam, és nem jó. :(

Teszem ezt 49 évesen, 189cm, 100 kilóval, egy 1.2-es clióban, amit 140-ért vettem. :D

Piszológia ide vagy oda, nem nem biztos, hogy egy női autóban egy 50 kilós nő ül. :D

Legutóbbi sztori, fehér mondeo megelőz állat módon, hogy majdnem belerongyoltam az előttünk menő traktorba, sorompónál kiszállt, meglátott a volán mögött, majd visszament az autójához, és visszaült. Nem mondott semmit. :D

2023. jan. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:

"Nekem 1-es octaviam van. 90-100-al szoktam közlekedni, amikor délelöttös vagyok van, hogy 80-azok a vadak miatt, meg sötét van meg világbéka szóval érted…"


:DD


Vicces, de nekem is volt ilyen kocsim. 1,9 TDI 84kw - os piros színű. És ezzel ugyan úgy türelmesebbek voltak. Valamiért ez a fehér fiat qubo az ami szálka mindenki szemében. Volt BMW 520D is azzal sem volt ilyen (nyilván egy betegágy volt ezért eladtam.


De egyik sem volt ennyire lesajnált a közlekedésben mint a kis fiatom.

2023. jan. 30. 09:21
 10/45 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem nyomorék béna kacsa módra "vezetnél" feltartva a várost, nem dudálnának le.
2023. jan. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!