Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tanuló autók nappal, városban...

Tanuló autók nappal, városban miért közlekednek reflektorral?

Figyelt kérdés
Az utóbbi napokban már a negyedik ilyen autót látom. (Nem mindig ugyanazt.) Ez miért van? A tanuló véletlenül felkapcsolja, az oktató meg nem veszi észre? Nem merek rájuk villantani. Nappal végül is annyira nem zavaró, csak fura.
2023. jan. 30. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Tompítottal vagy menetfénnyel, nem távolságival. sok országban kötelező, máshol meg pályán sem. Nálunk csak javasolt. Nem tudom, te merre jár? Én pesti vagyok. Itt az a ritka kivétel, ha nincs felkapcsolva a világítás.
2023. jan. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Igen, elképzelhető hogy csak véletlen. Nyugodtan villants, valószínűleg az oktató tudni fogja mire célzol.
2023. jan. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Nem kevered a menetfennyel? Minden 10-12 evnel fiatalabb autoban a motor beinditasaval automatikusan felkapcsolodik, EU-s eloiras 2011 ota.
2023. jan. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
#3 azért a menetfényt összekeverni a távolságival elég nagy baki lenne.
2023. jan. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ami 100 méterről kisüti a szemem úgy vakít, szerintem nem menetfény.

Köszönöm a felvilágosítást, de 4 éves led-mátrix fényszórós autóval rendelkezem, amin természetesen van menetfény is.

2023. jan. 30. 14:56
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#2 Jogos a kérdés, némelyik fapad modellben menetfényként a távolsági világít 6V-al. De ami szemet kisüti az távolsági lesz. Lehet hogy véletlen előre nyomta a kart a tanuló indexelésnél.
2023. jan. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát még bénáznak. Villants.
2023. jan. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!