Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fő kérdésem a közúti/verseny...

Rayfe kérdése:

Fő kérdésem a közúti/verseny kategóriában használt járművek, sárvédő szélesítéséről szólna, mennyire szabályszerű, illetve mennyire nézik műszaki vizsgán, leginkább közútra?

Figyelt kérdés

Pontosabban megfogalmazva, jelenleg egy félig versenykategóriás, ámbár közúton is jelenleg használatban lévő járművet használok. Sajnos a hetekben történt egy gyorsulális baleset, ami miatt a jelenlegi felnim ET30,5-es tropára ment, javíttatásra nem igazán volt lehetőség. DE! jelenleg beszerzés alatt van egy ET24-es a baj csak az, hogy az előző is, éppenhogycsak nem lógott ki a sárvédő ív vonalából, viszont az új kilógna. Utológasoan felszerrelhető ív szélesítésekről tudok (szegecselt) de úgy tudom forgalomba helyezés szempontjából vannak kritériumok, (max 1cm....).

Ki mit tud erről pontosabban mondani?



#felni #szélesítés #ív #sárvédő #sárvédőszélesítés
2023. jan. 30. 20:33
 1/2 D. Brasco ***** válasza:
Rosszul tudod...semmilyen kritérium nincs....vagyis egyetlen azért akad:nem szélesíthetsz sárvédőt ennyire egyszerű a dolog.
2023. jan. 31. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Helyesbítek, csak egyedi vizsga esetén lehet sárvédő szélesítéssel forgalomban használni? Ha igen milyen szempontok vannak.

Már csak azért is, mert Amerikában nem nagyon kötnek bele, például abba sem, ha kintebb lóg, meg rommá van ültetve, + döntve a kerék. Szem tanúja voltam, hogy a rendőr elment egy 240sx mellett aminek túlzás nélkül, vagy ~10cm-el kintebb volt a komplett kerék döntve+ültetve.

De mint tudjuk, a Magyar ez a csodák Országa....

Persze most jöhetnének a szokásosak "miért nem maradtál akkor kint stbstb..."

Mert effektív én Magyarnak vallom magam, szeretem a kultúrát, és szép történelmünk volt. Két dolog motivált ami miatt kint voltam pár hónapig 1 szeretek autókkal foglalkozni, és hobbi ként szerelgetni/csinosítgatni("tuningolni") és még szeretnék végzettséget ebben a szakmában is, 2 az a ~2825 dolláros nettó havi kereset + bónuszok szimpla 8 órás munkáért, amibe meg sem szakad az ember, hogy legyen miből "tuningolni" kiállításokra stb... de el tértünk a témáról bocsi, megelőztem az elkerülhetetlent ;D

2023. jan. 31. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!