Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hegeszthetek stratégiai...

NemaRendőrség kérdése:

Hegeszthetek stratégiai helyekre az autómon vasdarabokat?

Figyelt kérdés

Vettem egy priust, katalizátorvédelemmel.

Pár napja megjelent atv-n egy szegmens, amiben komplett tutorial volt hogyan kell lopni katalizátort, hol és mennyiért lehet eladni stb.


Nagyon nem örültünk ennek, így is elsőszámú célpontja az autó.


Vagy katalizátor cserén vagy extra lopás gátlókon gondolkodunk.

5-10 centis vasdarabokat hegesztenék a kocsi aljára, csak annyit hogy az aki alámászik akna vagy emelő nélkül féljen, de így a szerelőket nem érintené a veszély



2023. febr. 1. 07:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt a videót is láttad,hogy volt olyan autó amit egyszerűen felborítottak,hogy kivegyék a katalizátort?

Amúgy meg nem újkeletű a katalizátorlopás, évek óta megy, meglep,hogy úgy vettél priust,hogy nem tudtad ,ez a tolvajok elsőszámú célpontja.

2023. febr. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze nyugodtan, csak majd műszakira készülj egy ennél jobb sztorival is
2023. febr. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
én csak műszaki idejére raknám rá a katalizátort , ami nincs azt nem lopják
2023. febr. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"5-10 centis vasdarabokat hegesztenék a kocsi aljára, csak annyit hogy az aki alámászik akna vagy emelő nélkül féljen, de így a szerelőket nem érintené a veszély"

Mármint lelógó vasdarabokat? Berugózáskor vagy fekvőrendőrön áthajtáskor nem lesz kellemes. + erősen közveszélyes. Műszakin biztos nem hagyják szó nélkül. Ezen felül ha vázhoz hegeszted, gyengítheted vele az anyagot a hegesztési hőterheléstől. Az alváz és üregvédelmet is jó eséllyel leégeted. Én nem tenném.

2023. febr. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

@1

Tudtam hogy lopják, ezért is kértem rá a védelmet.


Alapvetően a kérdés csak elméleti volt inkább, nem hegesztenék szemetet a kocsi aljára. De akkor nem is nagyon szabad.

Fekvőrendőrre én is gondoltam, ezért csak pár centi lett volna. Konkrétan bántani nem tudna senkit, csak kis terror ha már bemászik alá

2023. febr. 1. 13:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Létezik erre hivatalos szaki aki tesz rá védelmet, persze nem olcsón.

De még mindig olcsóbb mint egy másik kati.

2023. febr. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én inkább azt csinálnám, hogy több szál acélsodronyt hegesztenék a kifufogóredszeren , ha nem is végig, de a katalizátor után még egy jó darabin, az eleje mindenképpen olyan helyen kezdődjön, ahova nem lehet hozzáférni. Elég lenne olyan 5-10 centinként odapöttyinteni. Onnantól láncos csővágóval, és valószínúleg az orrfűrésszel is hiába próbálkoznának. Ezen felül a katalizátort a kasznihoz is hozzá lehetne lazán rögzíteni ilyen drótkötéllel, felül, ahol felxel nem féni hozzá, és szemescsavarral az utastér felől megfogatni.
2023. febr. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!